یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۰

مسئول پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 3200 هکتار از اراضی استان در سال زراعی آینده زیرکشت دانه‌های روغنی قرار…

مسئول پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 3200 هکتار از اراضی استان در سال زراعی آینده زیرکشت دانه‌های روغنی قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اسماعیل کهندل، در حاشیه بازدید از مزارع دانه‌های روغنی هشترود در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: پیش بینی می‌شود در بیش از 3000 هکتار از اراضی استان دانه روغنی کلزا و در 200 هکتار دیگر نیز گلرنگ کشت شود.

وی با اشاره به خرید تضمینی این محصولات از سوی دولت اظهارکرد: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال‌جاری 25 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم و 22 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گلرنگ است.

مسئول پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: در سطح استان بیش از 2000 هکتار کلزا کشت شده که بیش از 2500 تن دانه روغن کلزا از این اراضی تولید و به کارخانجات روغن کشی تحویل شده است.

کهندل، یادآوری کرد: با توجه به نیاز مبرم کشور به روغن نباتی و واردات بیش از 90 درصد روغن مورد نیاز، دولت اعتدال برای قطع وابستگی به آن اقدام به توسعه کشت دانه‌های روغنی کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *