سه شنبه، ۰۲ بهمن ۹۷ - ۰۹:۴۲
کشت قارچ خوراکی در خانه به کمک قهوه جوش repurposes

کشت قارچ خوراکی در خانه به کمک قهوه جوش repurposes خبری است که شاید برای شنوندگان و بینندگانش عجیب و و یا جالب…

کشت قارچ خوراکی در خانه به کمک قهوه جوش repurposes خبری است که شاید برای شنوندگان و بینندگانش عجیب و و یا جالب باشد اما ایک کار به لطف خلاقیت آدریان پرز طراح بارسایی امکان پذیر شده است. بنابراین اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشت قارچ در خانه به کمک قهوه جوش repurposes اگر چه کاری جالب و تازه به نظر می رسد اما ایده ساخت قهوه جوش با قابلیت رش قارچ خوراکی دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد.

طرز کار با قهوه جوش repurposes برای رشد و پرورش قارچ خوراکی به این صورت است که در بخش بالایی این دستگاه می توانید قهوه دوست داشتنی خود را آماده کنید. این کار توسط پودر قهوه و آب جوش در مدت زمان سه دقیقه انجام می گیرد.

در ادامه با استفاده از یک صافی، باقیمانده قهوه را جمع کرده و در تنیجه تفاله قهوه در لیوانی زرد رنگ بجای می ماند. تفاله باقی مانده در لیوان زرد را باید بصورت دستی در بخشی که برای تولید قارچ در نظر گرفته شده خالی کنید و پودر میسیلیوم یا جلینه که به ریشه قارچ مرسوم است را با آن مخلوط می کنیم و در پایان با استفاده از اسپری با پاشیدن آب بر روی تفاله قهوه ، ریشه قارچ را برای شروع رشد نمناک نگه می داریم تا قارچ به آرامی و سرعتی باور نکردنی شروع به رشد کند.

با هم در میهن پست تصاویری از قهوه جوش repurposes را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع[/highlight]   inhabitat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *