جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۳

به گزارش ایرنا، سرهنگ جعفر آژنگ شامگاه پنجشنبه در مراسم امحای مواد مخدر در سنندج افزود: دستگیری خرده فروشان، توقیف خودروهای قاچاقچیان مواد…

به گزارش ایرنا، سرهنگ جعفر آژنگ شامگاه پنجشنبه در مراسم امحای مواد مخدر در سنندج افزود: دستگیری خرده فروشان، توقیف خودروهای قاچاقچیان مواد مخدر، متلاشی کردن باندهای مواد مخدر و دستگیری معتادان نیز در سه ماهه نخست امسال، 18 تا 47 درصد رشد داشته است.

به گفته وی، دستگیری موادفروشان 40 درصد و جمع آوری معتادان نیز نسبت به سال گذشته 39 درصد در استان افزایش یافته است.

جانشین انتظامی کردستان افزود: میزان دستگیری معتادان و معرفی آنها به کمپ های ترک اعتیاد و زندان ها نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و این نشان می دهد که متاسفانه تعداد معتادان در استان کردستان در حال افزایش است.

آژنگ با بیان اینکه با ریشه کن شدن اعتیاد در کردستان بسیاری از جرائم نیز خود به خود کاهش و یا کاملا از بین می روند گفت: بیش از 70 درصد جرائم خرد استان در سال گذشته و 67 درصد در سه ماهه امسال توسط معتادینی که برای تامین مواد مخدر اقدام به سرقت کرده اند روی داده است.

جانشین انتظامی کردستان همچنین از کشف و ضبط بیش از یک هزار و 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال گذشته در استان خبر داد و افزود: رویکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر در سه ماهه اخیر امسال در استان بیشتر به بحث پاک سازی مناطق و محلات آلوده به مواد مخدر بوده است.

در این ایین همزمان با سراسر کشور و به مناسبت گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، بیش یک هزار و 235 کیلوگرم انواع مواد مخدر غیرقابل استحصال در میدان گاز سنندج امحا شد.

در این که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان، جانشین فرماندهی انتظامی کردستان و جمعی از مردم و مدیران برگزار شد، هزار و 235 کیلو سوخته و شیره تریاک، هروئین، شیشه، کراک، قرص های پیش ساز و حشیش امحا شد.ک/2

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.