سه شنبه، ۰۷ دی ۹۵ - ۱۰:۲۱
کشف بمب 1800 کیلویی

کشف بمب ۱۸۰۰ کیلویی در آلمان در حالی منجر به تخلیه کامل شهر آگسبورگ شد که ۵۴ هزار نفر از ساکنان این شهر نتوانند…

کشف بمب ۱۸۰۰ کیلویی در آلمان در حالی منجر به تخلیه کامل شهر آگسبورگ شد که ۵۴ هزار نفر از ساکنان این شهر نتوانند کریسمس را در خانه خود جشن بگیرند . این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که مردم در آلمان باید شهر خود را تخلیه کنند . برای مشاهده توضیحات بیشتر  با میهن پست شوید.

حالا بیش از هفتاد سال است که از جنگ جهانی دوم می گذرد ، اما هنوز هم آثار این جنگ همانند کشف بمب زندگی بسیاری از مردم را تهدید می کند.

در این میان و به تازگی مردم محلی در هنگام حفاری در یک ساختمان در شهر آگسبورگ آلمان یک بمب غول پیکر را کشف کردند . این بمب که گفته شده ۱۸۰۰ کیلوگرم وزن دارد در دهه ۱۹۴۰ و در اواخر جنگ جهانی  طی بمباران این منطقه  توسط نیروی هوایی انگلیس انداخته شده اما همچنان عمل نکرده باقی مانده است .

[box type=”success” ]جنگ جهانی دوم ، جنگی فراگیر بین سپتامبر ۱۹۳۹ تا ۲ سپتامبر ۱۹۴۵ بود. این جنگ بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرد تا جایی که دو دسته از کشورهای مختلف به نام‌های متّحدین و متّفقین به وجود آمد. این گسترده‌ترین جنگ جهان است که در آن بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جنگیدند. در طول این جنگ کشورهای مختلف تمام توان اقتصادی و علمی خود را بر محور ساخت تسلیحات جنگی متمرکز کردند. این جنگ همچنین باعث کشتارهای جمعی از جمله هولوکاست و حملهٔ گسترده هوایی به شهرهای آلمان از جمله درسدن و بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی شد. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته شدند که این آمار خونین‌ترین درگیری انسان در طول تاریخ بشریت است.[/box]

کشف بمب ۱۸۰۰ کیلویی در این شهر آلمان نشان می دهد که جنگ چطور می تواند زندگی مردم را تا چندین سال تحت تاثیر خود قرار دهد . حالا مردم شهر آگسبورگ در آستانه سال نو مجبور به ترک خانه هایشان هستند که این مسئله نارضایتی آنها را در پی داشته است .

مسئولان آگسبورگ تا شعاع ۱٫۵ کیلومتری شهر را تخلیه کرده اند و ۲۵۰۰ نیروی امداد و نجات ، آتش‌نشانی و پلیس را بصورت آماده باش در این منطقه به کار گرفته اند .

[highlight]منبع : wsj[/highlight]

3 دیدگاه برای “کشف بمب ۱۸۰۰ کیلویی در آلمان منجر به تخلیه کامل شهر آگسبورگ شد”

 1. دیلان گفت:

  یعنی بعد از این همه سال هنوز پاکسازی نشده

  1. سعید ارجمندی گفت:

   جالبه بدونید این بمب حتی هنوز غیر فعال نشده …

   1. آرین گفت:

    خیلی عجیبه آخه بعد از هر جنگی بخاطر امنیت مردمانش باید مناطق رو از وجود هرنوع خطری مثل بمب پاکسازی کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.