دوشنبه، ۰۴ مرداد ۹۵ - ۱۱:۱۲

وقتی کاربران توییتری در حال بحث و گفتگو در مورد یک تصویر فضایی بودند قلب کهکشان راه شیری را کشف کردند. بله کاملا…

وقتی کاربران توییتری در حال بحث و گفتگو در مورد یک تصویر فضایی بودند قلب کهکشان راه شیری را کشف کردند. بله کاملا درست است در حقیقت می توانیم بگوییم که تا حدی توییتر به کشف قلب کهکشان کمک کرده است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در ابتدا آقای داستین لانگ یکی از تصاویر مربوط به کهکشان راه شیری که توسط تلسکوپ فضایی مادون قرمز ناسا موسوم به WISE تهیه شده بود را در حساب کاربری خودش در توییتر با دنبال کننده هایش به اشتراک گذاشت .این تصویر دارای کیفیت ۱۵۰ گیگاپیکسلی بوده و جزئیات به خوبی در آن ثبت شده است .

سپس به مرور زمان کاربران و دنبال کننده های آقای داستین لانگ متوجه خوشه‌ای از ستارگان به شکل حرف لاتین ایکس  X شدند که باید آن را قلب کهکشان راه شیری دانست.

داستین لانگ از محققان بخش اخترشناسی و فیزیک اختر دانشگاه تورنتو بوده و اکثر دنبال کنندگانش هم همگی از متخصصان و دانشمندان علوم فضایی هستند .او در مورد این کشف به خبرگزاری  CNN گفته بود که بسیاری از دانشمندان پس از اینکه در مورد یک عکس فضایی به نتیجه ای رسیدند آن را در توییتر با همکاران خود و کاربران دیگر به اشتراک گذاشته و در مورد آن بحث می کنند .کشف قلب کهکشان راه شیری هم با کمک همین روش انجام گرفت .

جالب است که بدانید در گذشته تحقیقات و مطالعات دانشمندان این مسئله را ثابت کرده بود که قلب کهکشان راه شیری باید در ساختار خوشه‌ای از ستارگان به شکل X باشد . اما این مسئله در هیچ کدام از تصاویر  ثبت شده مورد توجه نبوده و به شکل واقعی کشف نشده بود .

با هم در میهن پست تصویر قلب کهکشان راه شیری را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : nasa[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *