سه شنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۵ - ۰۸:۴۷
کشف جالب ۶۰۰ کیلوگرم سکه رومی

 کشف جالب ۶۰۰ کیلوگرم سکه رومی در اسپانیا و انتشار خبر موربوط به آن در حالی رخ داد که به هنگام انجام یک…

 کشف جالب ۶۰۰ کیلوگرم سکه رومی در اسپانیا و انتشار خبر موربوط به آن در حالی رخ داد که به هنگام انجام یک عملیات ساختمانی در شهر تومارس در جنوب اسپانیا، گنجینه‌ای از سکه‌های رومی به وزن ۶۰۰ کیلوگرم پیدا شده است. مقامات فرهنگی اسپانیا می‌گوید این اتفاق یک کشف منحصر به فرد در تاریخ است.با میهن پست همراه شوید.

 کشف جالب ۶۰۰ کیلوگرم سکه رومی اگر چه در حالی کلی خود نیاز به کاوش دارد اما تعدادی از کارگران ساختمانی در جریان عملیات لوله‌گذاری در یک پارک اسپانیا موفق شدند هزار سکه برنز و نقره متعلق به پایان قرن چهارم میلادی را در ۱۹ کوزه بیابند. وزن این سکه‌ها در حدود ۶۰۰ کیلوگرم برآورد شده است.

آنا ناوارو، رییس موزه سویل می گوید:

که این گنجینه منحصر به فرد در منطقه “تومارس” (Tomares) واقع در جنوب غربی سویل اسپانیا کشف شده است. به نظر می‌رسد که سکه‌ها برای پرداخت دستمزد کارمندان و سربازان ضرب و ذخیره شده باشند و در بررسی‌های مقدماتی صورت گرفته روی سکه‌ها که مشخص شده که تصاویر امپراطورها کنستانتین و ماکسیمیان روی آن ها دیده می‌شود و در پشت سکه‌ها نیز تصاویر متفاوتی ضرب شده ‌است.

به گفته ناوارو، نمونه‌ای از این سکه‌ها در مجموعه موزه وجود ندارد. او اضافه کرد که با روسای برخی موزه‌ها در فرانسه‌، بریتانیا و ایتالیا در باره این سکه‌ها گفت‌وگو کرده که به نظر می‌رسد مهم‌ترین یافته مربوط به آن دوران باشد.
به گفته مقامات فرهنگی، ساخت‌و ساز در پارک متوقف شده و باستان‌شناسان مشغول بررسی‌های بیشتر هستند.۱۰ ظرف گلی سالم نیز تنها چند متر دورتر پیدا شده‌اند.این در حالی است که رومی‌ها از ۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تا قرن پنجم میلادی بر اسپانیا کنترل داشتند.

منبع: spanishnewstoday

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *