کشف جدید کاوشگر کنجکاوی
کشف شهاب سنگ در مریخ

کشف جدید کاوشگر کنجکاوی بر روی سطح سیاره مریخ

کشف جدید کاوشگر کنجکاوی روی سطح مریخ یک شهاب سنگ عجیب از جنش فلز است . مریخ نورد کنجکاوی سالهاست که روی سیاره سرخ در حال تحقیق و بررسی است پیدا کردن این شهاب سنگ فلزی جدید ترین کشف آن است . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با مهین پست همراه باشید .

کاوشگر کنجکاوی در مجموعه تحقیقات و بررسی های خودش روی سطح سیاره مریخ حالا به کوه شارپ رسیده است . ناسا اعلام کرده که کنجکاوی در هنگام بالا رفتن از این کوه به یک شهاب سنگ با ظاهری عجیب برخورد کرده است . پس از ارسال عکس های دقیق از این شهاب سنگ دانشمندان ناسا متوجه شده اند جنس این شهاب سنگ از آهن و نیکل است .

جو اطراف سیاره مریخ بسیار نازک است و همچنین در اطراف این سیاره تعداد زیادی سیارک کوچک و بزرگ وجود دارند به همین دلیل روی سطح مریخ تعداد زیادی شهاب سنگ وجود دارد . اما ظاهر صاف و باد شده آن این شهاب سنگ را از بقیه متمایز کرده است .

دانشمندان ناسا این کشف جدید کاوشگر کنجکاوی را به دلیل ظاهر آن شهاب سنگ تخم مرغی نام گذاری کرده اند . آنها حدس می زنند این شهاب سنگ از هسته ساختار کمربند سیارکی جدا شده و پس از خارج شدن ازمیدان سیاره مشتری به سمت مریخ پرتاب شده است . اگر این حدس درست باشد دانشمندان می توانند تحقیقات خود را بر روی کمربند سیارکی بخشی از منظومه شمسی که تا کنون ناشناخته بوده را آغاز کنند .

کاوشگر کنجکاوی هم اکنون در اطراف کوه شارپ در سیاره مریخ در حال جستجو و بررسی است . ناسا اعلام کرده که احتمالا روزی در مریخ یک دریاچه بزرگ از آب مایع وجود داشته است . آنها امیدوارند با پیدا کردن شواهدی از وجود آب در این سیاره منطقه ای قابل سکونت در مریخ پیدا کنند .

با هم در میهن پست تصاویر کشف جدید کاوشگر کنجکاوی روی سطح مریخ را تماشا می کنیم.

 

منبع : sciencealert

3 دیدگاه

  1. چه جالب جنسش با مرکز زمین یکیه اهن و نیکل

  2. چه کشف مهمی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*