پنجشنبه، ۲۴ اسفند ۹۶ - ۱۲:۱۱
کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری

کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری توسط یک ماهیگیر در حالی باعث تعجب همگان شده است که طی اخبار منتشره در این…

کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری توسط یک ماهیگیر در حالی باعث تعجب همگان شده است که طی اخبار منتشره در این خصوص هفته گذشته یک ماهیگیر وحشت‌ زده کیسه‌ای حاوی 27 جفت دست قطع‌ شده در ساحل سیبری پیدا کرده است. این 54 دست ها همگی از قسمت مچ قطع شده‌ اند.

در این میان دولت روسیه در خصوص کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری توسط یک ماهیگیر گفته ، این دست‌های قطع‌ شده کار یک قاتل سریالی نیست بلکه کار یک آزمایشگاه پزشک قانونی است که در حال دفع زباله‌ هایش بوده است.

کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری

یک ماهیگیر روس در حال پیاده‌ روی در کنار ساحل رودخانه آمور بوده است که متوجه یک دست بیرون زده از برف می‌شود. مرد ماهیگیر به سمت دست بیرون‌ زده می‌رود و کیسه‌ای را پیدا می‌کند که شامل دست‌ های قطع‌ شده، بانداژ پزشکی و کفش‌ های پلاستیکی می‌شده است که معمولا در بیمارستان‌ها و تسهیلات آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

با این حال در ابتدا با کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری توسط یک ماهیگیر مشخص نبود که این 54 دست قطع‌شده از کجا آمده است اما تحقیقات روسیه نشان داد که منشا این دست‌ها آزمایشگاه پزشکی قانونی بوده است.

دولت روسیه در خصوص کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری در بیانیه‌ای اعلام کرده :

اشیا‌ی بیولوژیک (دست‌ها) پیدا شده ریشه جنایی ندارند اما به روشی دور انداخته شده‌اند که غیرقانونی است.

هنوز مشخص نشده است که چرا آزمایشگاه دست‌ها را قطع کرده‌ است. گاهی اوقات دست‌ها و پاها تنها بخش بدن متوفی هستند که باقی می‌ماند.

کشف دست قطع‌ شده انسان در سیبری

همچنین ممکن است این قطع عضو به دلیل احراز هویت انجام شده باشد؛ در سال 1989 یک پزشک دست 25 قربانی را قطع کرد تا اثر انگشت آنها را ثبت کند چراکه می‌ترسید جسدها قبل از احراز هویت بپوسند؛ قابل ذکر است که چنین تصمیمی در شرایط ویژه‌ای گرفته شده بود و علاوه بر این، قطعا می‌توان اثر انگشت را بدون قطع کردن دست ثبت کرد.

مقامات روسیه در حال بررسی شواهد این حادثه هستند تا اطلاعات بیشتر درباره شرایط پیرامون آن کسب کنند. دانشمندان تاکنون موفق به شناسایی اثر انگشت یک جفت از دست‌ها شده‌اند اما آزمایشگاه باید اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   ScienceAlert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *