چهارشنبه، ۲۴ شهریور ۹۵ - ۰۲:۲۹
کشف فسیل خزنده 200 میلیون ساله

کشف فسیل خزنده ۲۰۰ میلیون ساله در حالی به کمک دانشمندان موسسه پلی‌تکنیک ویرجینا در نیومکزیکو کشف شده است که یک خانم بنام امیلی…

کشف فسیل خزنده ۲۰۰ میلیون ساله در حالی به کمک دانشمندان موسسه پلی‌تکنیک ویرجینا در نیومکزیکو کشف شده است که یک خانم بنام امیلی لسنر که سرپرست دانشمندان این موسسه علمی است طی یک مقاله این گونه تازه کشف شده را به اختصار معرفی کرده است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این فسیل خزنده ۲۰۰ میلیون که طی یک حفاری علمی در سال ۲۰۰۹ کشف شد در رسته ی خزندگانی بنام – ویوارین هیدنی – قرار دارد و امیلی لسنر آن را از خانواده تمساح ها معرفی کرده است .

البته کاشف ویوارین هیدنی در آن زمان هم همین گروهی از دانشمندان موسسه پلی‌تکنیک ویرجینا بودند  که البته در آن زمان سرپرستی گروه را  استرلینگ نسبیت بر عهده داشت .

کشف فسیل خزنده 200 میلیون ساله

این حفاری علمی در منطقه گاست رنچ واقع در نیومکزیکو ایالات متحده آمریکا انجام شده بود که در نهایت به کشف  فسیل این خزنده  منجر شد .فسیل تازه کشف شده از این خزنده با ظاهری منحصر بفرد ششمین گونه از رایسوکت‌های تاکنون کشف شده را معرفی می کند .

جالب است بدانید گونه ویوارن‌ها تنها گونه ای هستند که به خاطر متفاوت بودن  شکل ظاهریشان از انواع رایسکوت‌ ها قابل تشخیص شده‌ اند، تنها تفاوت در  استخوان بالایی فک آن ها که در سایر رایسوکت‌ ها کمی صاف‌ تر است.

ویوارن‌ ها را باید شاخص ترین گونه از  گوشتخواران دانست چرا که آن ها شامل تمساح‌ ها و دایناسور هایی می‌شوند که خونخواری آن ها مثال زدنی است و توضیح بیشتر این که ویوارن‌ها معمولا  ۳٫۵ تا ۶ متر طول داشته و قطعا برای راه رفتن از چهار پای خود استفاده می کنند .

[highlight]منبع : ibtimes[/highlight]

5 دیدگاه برای “کشف فسیل خزنده ۲۰۰ میلیون ساله در نیومکزیکو”

 1. اداک گفت:

  کاش ازش عکس بود و بیشتر توضیح میدادید.با سپاس

 2. مجهول گفت:

  خب اگه از دوپاش استفاده میکرد که اسمش میشد کانگورو

 3. سهراب گفت:

  این که دست و پا داره چرا اسمشو گذاشتن خزنده

 4. مخدوم گفت:

  فسیل ویوارن ها الان در کجا نگهداری میشه کدوم موزه

 5. ایمان گفت:

  با اینکه منقرض شدن ولی هنوز فسیلاشون پیدا میشه پس باید بگیم ۹۰% منقرض شدن نه ۱۰۰%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *