یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۷

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: بخشدار و عوامل انتظامی و مأموران اجرایی شهرستان مهدیشهر در یک عملیات تعقیب و گریز 3…

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: بخشدار و عوامل انتظامی و مأموران اجرایی شهرستان مهدیشهر در یک عملیات تعقیب و گریز 3 شکارچی متخلف سابقه‌دار را دستگیر و به مقامات قضایی تحویل دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان، «عباس زارع» رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر در تشریح این عملیات گفت: مأموران گشت سیار محیط زیست مهدیشهر که به اتفاق بخشدار و عوامل انتظامی این شهرستان در حال بازدید مناطق آزاد آبگرم بودند به یک دستگاه خودروی پژو 405 با 6 سرنشین برخورد کرده که راننده‌ی خودرو به محض مشاهده مأموران متواری می‌شود.

وی ادامه داد: مأموران به تعقیب خودرو پرداخته و ضمن گشت و بازدید منطقه، متوجه واژگون شدن خودرو مذکور بعلت سرعت بیش از حد می‌شوند.

زارع ادامه داد: مأموران در بازدید از خودرو موفق به کشف لاشه دو رأس کل وحشی می‌شوند و سه متخلف را که براثر تصادف زخمی شده بودند را دستگیر و طی تماس با اورژانس متهمان را به بیمارستان اعزام می‌کنند.

براساس این گزارش، یکی از این متهمان، سابقه‌دار در زمینه‌ی شکار و حمل سلاح غیرمجاز در استان سمنان بوده که برای سومین بار توسط مأموران دستگیر و به مقامات قضایی استان تحویل شد.

حمایت فرماندار مهدیشهر از اقدامات محیط زیست

همچنین برپایه این گزارش، فرماندار مهدیشهر به همراه جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای این شهرستان از حوزه‌ی استحفاظی پاسگاه محیطبانی صیدوا واقع در منطقه‌ی حفاظت شده پرور بازدید کرد.

رئیس اداره‌ی محیط زیست مهدیشهر با بیان اینکه این بازدید در راستای آشنایی هر چه بیشتر مسئولان با محیط زیست شهرستان و جلب نظر مسئولان در همراهی با این اداره و در حفاظت بهینه از محیط زیست انجام شده است، گفت: از ابتدای سال، این دومین بازدید فرماندار و مسئولان این شهرستان از مناطق تحت مدیریت محیط زیست شهرستان مهدیشهر است.

«محمدرضا قنبری» فرماندار مهدیشهر ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی این منطقه نظیر پروژه‌های آبرسانی، آبشخورها، جان پناه سیرکوه، سیستم‌های فتوولتائیک و پنل‌های خورشیدی، از زحمات محیطبانان این منطقه، تقدیر کرد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های بالقوه محیط زیست شهرستان، گفت: فرمانداری شهرستان در جهت بهبود محیط‌زیست آماده‌ی هرگونه همکاری هستند.

زارع در پایان با قدردانی از نگاه ویژه‌ی فرماندار شهرستان به دغدغه‌های محیط زیست و سرکشی و حمایت همه‌جانبه‌ی فرمانداری با محیط زیست شهرستان، خاطرنشان کرد: طبق قانون، حفظ محیط زیست وظیفه‌ی همگانی است و نیازمند مشارکت همه‌ی اقشار جامعه است.

وی هم‌چنین همکاری هر چه بیشتر همه‌ی مسئولان شهرستان در حفظ و نگهداری این میراث و موهبت الهی را خواستار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.