چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی از کشف لاشه‌ی 300 قطعه پرنده زنبورخوار مرده در روستای دیزج مرگور ارومیه خبر داد. «حسن عباس‌نژاد» در…

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی از کشف لاشه‌ی 300 قطعه پرنده زنبورخوار مرده در روستای دیزج مرگور ارومیه خبر داد.

«حسن عباس‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: با دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تلف شدن 300 قطعه پرنده زنبورخوار در دیزج مرگور ارومیه، مأموران یگان حفاظت و کارشناسان حیات‌وحش استان عازم این روستا شدند تا علت این موضوع را بررسی کنند.

وی افزود: با بررسی‌ها مشخص شد این پرندگان زنبورخوار بر اثر مسمومیت با نوعی سم تلف شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی ادامه داد: با گفت‌وگوها و کارشناسی‌ها از مردم محلی و بررسی میدانی، مشخص شد که این پرندگان پس از تغذیه از زنبورهای عسل واقع در نیم کیلومتری این روستا مسموم شده‌اند.

عباس‌نژاد تصریح کرد: زنبورداران محلی برای جلوگیری از آسیب‌های وارده از سوی این پرندگان به کندوها، زنبورها را با نوعی سم آغشته کرده بودند که این سم برای زنبورها بی‌خطر بوده است، اما برای دیگر جانداران کشنده است.

وی ادامه داد: صاحبان کندوهای یاد شده که در این اقدام دست داشتند هم‌اکنون برای رسیدگی بیشتر با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: جریمه‌ی 130 میلیون ریالی یکی از مجازات‌های این افراد در صدمه زدن به این پرندگان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *