دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۴

اواخر ماه گذشته (خردادماه ۱۳۹۳) پس از مدتها تحقیق و بررسی نیروهای یگان محیط زیست شهرستان قائمشهر موفق به شناسایی یک کارگاه مخفی…

اواخر ماه گذشته (خردادماه ۱۳۹۳) پس از مدتها تحقیق و بررسی نیروهای یگان محیط زیست شهرستان قائمشهر موفق به شناسایی یک کارگاه مخفی کشتار و تاکسیدرمی حیات وحش در این شهرستان شدند.

به گزارش «تابناک»، محمد رحمتی رئیس اداره محیط زیست قائمشهر گفت: پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی محیط بانان به همراه مامورین نیروی انتظامی بصورت ناگهانی وارد این مخفیگاه شده و به تفتیش و جستجو پرداختند.

محمد رحمتی در گفتگو با پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران افزود: در جریان بازرسی مامورین از این مکان لاشه و تاکسیدرمی تعداد زیادی انواع پستانداران و پرندگان وحشی شامل گربه جنگلی، گورکن، روباه، حواصیل، لک لک سیاه، سارگپه، اردک تنجه، کلاغ سیاه، بوتیمار، مرغ ماهیخوار، اردک ارده ای، کبک، زنبورخوار، سار صورتی، عقاب تالابی، خوتکا، قو، فلامینگو و مقادیر زیادی گوشت پرنده و گراز از داخل فریزر کشف و ضبط گردید.

رئیس اداره محیط زیست قائمشهر گفت: متاسفانه برخی از حیوانات کشف شده از گونه های حمایت شده و در معرض خطر به شمار می روند.

همچنین ۴ قبضه اسلحه شامل دو اسلحه بادی و دو اسلحه شکاری، تعداد ۲۰۰ عدد فشنگ و تصاویری از شکار یک قلاده پلنگ ایرانی از این مکان کشف گردید.

در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده به دادگاه معرفی و با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی روانه زندان شد.

پرونده این متهم هم اکنون در مراجع قضایی در حال رسیدگی بوده و بزودی حکم مربوطه صادر و اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.