دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۲۵

مدیر عامل شرکت ملی نفت از کشف میدانهای نفتی و گازی جدید در ایران خبر داد و گفت: برای اعلام خبر رسمی آن…

مدیر عامل شرکت ملی نفت از کشف میدانهای نفتی و گازی جدید در ایران خبر داد و گفت: برای اعلام خبر رسمی آن نیاز است تا مراحل بررسی آنها تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، رکن الدین جوادی اظهار داشت: مطالعات اولیه حکایت از آن دارد که در آینده نزدیک کشفیات جدی نفت و گاز در ایران خواهیم داشت.

چندی پیش نیز بیژن نامدار زنگنه با اشاره به احتمال کشف میادین جدید نفت و گاز در مناطق غرب و شمال شرق کشور، اظهار داشته بود: هنوز عملیات اکتشاف در این مناطق در مرحله ای نیست که بتوان نتایج آن را به صورت رسمی اعلام کرد.

وی ادامه داد: تاکنون افق های جدیدی از منابع نفتی و گازی در استانهای گلستان، خراسان رضوی و خراسان شمالی، مناطق مرزی مانند شهرستان قصر شیرین پیدا شده و به نظر می رسد امیدهایی در این زمینه وجود داشته باشد، اما این منابع از نظر عملیات اکتشاف در مرحله ای نیستند که بتوان به صورت رسمی اعلام کرد، زیرا باید چاه های اکتشافی در این مناطق حفاری شود.

زنگنه در مورد احتمال اتصال لایه های نفتی زمین شناسی میدانهای موجود در حوزه نفتی غرب کارون شامل آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران، گفت: هنوز این فرضیه قطعی نشده است.

به گزارش وزارت نفت، بر اساس اعلام مدیریت امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران برنامه های اکتشافی در سه سال نخست برنامه پنجم توسعه 95 درصد پیشرفت داشته است.

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران آبان سال گذشته، تعداد میدانهای کشف شده نفتی و گازی در حوضه های رسوبی ایران را به ترتیب 178 و 70 میدان اعلام کرده و گفته بود: از 178 میدان نفتی کشف شده، تعداد 176 میدان در حوضه زاگرس و خلیج فارس و 2 میدان در حوضه ایران مرکزی بوده است؛ ضمن اینکه از میان میدانهای گازی کشف شده، 65 میدان گازی نیز در حوضه زاگرس و خلیج فارس، 2 میدان در حوضه ایران مرکزی و 3 میدان در حوضه کپه داغ قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *