پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۳

فرماندار نمین از اختصاص 27 میلیون ریال اعتبار برای بهزیستی نمین در بحث مقابله با اعتیاد خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

فرماندار نمین از اختصاص 27 میلیون ریال اعتبار برای بهزیستی نمین در بحث مقابله با اعتیاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید مهدی جوادی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نمین از کشف 79 کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در نیمه اول امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت 117 قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شدند.

وی از اختصاص 27 میلیون ریال اعتبار برای بهزیستی نمین در بحث مقابله با اعتیاد خبر داد و خواستار تدوین برنامه‌های مناسب فرهنگی از سوی این اداره در پیشگیری و کاهش آثار مخرب مصرف سوء مواد مخدر در بین جوانان شد.

جوادی با اشاره به اینکه در بحث پیشگیری اولیه از اعتیاد 355 میلیون ریال برای دانشگاه علوم پزشکی، 27 میلیون ریال برای دانشگاه محقق و 240 میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان اختصاص یافته خواستار پیگیری و جذب سهم شهرستان از این مبالغ از سوی زیر مجموعه‌های شهرستانی این نهادها و ادارات شد.

فرماندار نمین ایجاد کمپ در بخش عنبران برای درمان سرپایی معتادان این منطقه را لازم دانست و تصریح کرد: وجود پلیس زن در شهرستان برای کنترل و بازرسی بهتر قاچاقچیان و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از عرضه و توزیع مواد مخدر در منطقه ضرورت دارد.

وی از همکاری و تلاش‌های شبانه روزی دادستان و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان در این راستا قدردانی و بر ادامه این روند برای پاکسازی منطقه از معضل مواد مخدر و وجود قاچاقچیان تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.