دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: ماموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین موفق به کشف و ضبط سه قبضه سلاح…

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: ماموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین موفق به کشف و ضبط سه قبضه سلاح شکاری و چهار لاشه کبک شدند.

صدرالدین علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، اظهار کرد: در پی گشت و کنترل و حراست از عرصه‌های طبیعی ماموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در الموت غربی و منطقه شنگل رود موفق به دستگیری سه نفر متخلف شدند.

وی افزود: پس از بازرسی سه قبضه اسلحه شکاری، چهار لاشه کبک و 86 فشنگ از متخلفان کشف و ضبط شد و پرونده آنها جهت رسیدگی در مراجع قضایی در حال بررسی است.

علیپور ضمن هشدار به کسانی که بدون اخذ مجوز به حوزه‌های استحفاظی محیط زیست استان وارد می‌شوند، اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به طور شبانه روزی در حال گشت‌زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت هستند و با متخلفان در حوزه شکار و صید برابر با قانون و با شدت و قاطعیت برخورد خواهند کرد.

آشنایی کودکان بوئین زهرا با مفاهیم زیست محیطی

صدر الدین علیپور، مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: به مناسبت هفته جهانی کودک در برنامه‌ای با رویکرد حفاظت محیط زیست و تنویر افکار عمومی به ویژه آموزش مفاهیم و مباحث محیط زیستی به نونهالان و نوجوانان، اعضاء کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قموشی در بوئین زهرا تحت تعلیم و آموزش قرار گرفتند.

وی برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع حفاظت از محیط زیست بین نونهالان و کودکان کانون را از دیگر برنامه‌های اجرای در بوئین زهرا نام برد که به برگزیدگان نیز توسط رئیس اداره محیط زیست بوئین زهرا جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.