پنجشنبه، ۲۰ خرداد ۹۵ - ۰۹:۳۵
کشف کشتی 500 ساله

کشف کشتی ۵۰۰ ساله به همراه گنجی ۱۳ میلیون دلاری از سکه های طلا در حالی رسانه ای شده است که تعداد زیادی…

کشف کشتی ۵۰۰ ساله به همراه گنجی ۱۳ میلیون دلاری از سکه های طلا در حالی رسانه ای شده است که تعداد زیادی از این سکه‌ طلا فقط ۱۳ میلیون دلار ارزش دارد. داستان این کشف از hین قرار بوده که غواصان در ساحل نامیبیا کشتی شکسته‌ای پیدا کردند که قدمتی ۵۰۰ ساله دارد و برخلاف کشتی‌های مشابهی که تنها اسکلت و جمجمه انسان‌ در آن دیده می‌شود، پر از سکه‌های طلایی به ارزش میلیون دلاری است در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشف کشتی ۵۰۰ ساله که همراه گنجی ۱۳ میلیون دلاری از سکه های طلا که با خود رازهای بسیاری دارد و باستان‌شناسان معتقدند این گنج در نوع خود در جهان باشد این روزها مورد توجه خاص افراد علاقه مند به گنج و اثار قدیمی قرار گرفته است.

این کشف اولین‌بار در سال ۲۰۰۸ توسط غواصان یک کمپانی استخراج معادن الماس صورت گرفت اما به دلیل عمق زیاد اقیانوس تا حالا باستان‌شناسان در مورد بار این کشتی اطلاعاتی نداشتند.

به گزارش نیویورک پست، این بررسی‌ها از زمانی آغاز شد که یک جغرافی‌دان مشاهده کرد که آب دریا اشیاء عجیبی را با خود به ساحل می‌آورد. این اشیاء تاریخی از جنس مس، چوب و برنز بودند. یک گوی نصفه از جنس مس و پیپی که ظاهرا اثری هنری متعلق به قرن شانزدهم میلادی می‌شود، از جمله نخستین اکتشافات به دست آمده از این کشتی کشسته بودند.

باستان‌شناسان می‌گویند: این کشتی که «مسیح متولد شده» یا «مسیح خوب» نام دارد، یک کشتی پرتغالی است که ۵۰۰ سال پیش در مسیر سفر به هند گم شد. بار این کشتی طلا، حلبی، عاج فیل و ۴۴ هزار پوند شمش مسی بوده که طی پنج قرن اخیر اسیر دست آب‌های اقیانوس اطلس بوده‌اند.

منبع: washingtonpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *