دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۶ - ۰۶:۱۳
سوسک‌ های کرگدنی

زیست شناسان به تازگی موفق به کشف گونه ای جدید از سوسک‌ های کرگدنی شده اند که دارای ظاهری عجیب و غریب بوده…

زیست شناسان به تازگی موفق به کشف گونه ای جدید از سوسک‌ های کرگدنی شده اند که دارای ظاهری عجیب و غریب بوده تا حدی که بسیاری آن را  شبیه به بیگانگان فضایی می دانند . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

سوسک‌ های کرگدنی زیرخانواده‌ ای از تیره سرگین‌ چرخانان هستند و جالب است بدانید که در بخش‌ هایی از آسیا از این سوسک‌ ها به عنوان حیوان خانگی نیز استفاده می‌ شود. اما این بار گونه ای جدید از این سوسک ها کشف شده که قرمز رنگ بوده و دارای ظاهری ترسناک و تا حدی چندش‌ آور  است.

سوسک‌ های هرکول یا «Dynastes hercules»، نوعی سوسک کرگدنی هستند. گونه نر این موجود به شکل گاز انبر بوده و دارای اندامی شاخ مانند است که از قسمت سینه و سر  این موجود بیرون زده ، البته موارد گفته شده در مورد شکل ظاهری این سوسک دلیل این نامگذاری نیز بوده است.

این شفیره به هیروفومی کاوانو تعلق دارد که علاقه خاصی به حشرات دارد. وی این عکس را در صفحه فیس‌ بوک خود به اشتراک گذاشت و نوشت:

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که شفیره‌ها حرکت نمی‌کنند.

طول گونه نر سوسک هرکول در مرحله بلوغ به ۷۸ میلی‌متر می‌رسد اما گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده گونه‌ های بزرگ‌ تری به طول ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلی‌ متر در جزیره گوادلوپ واقع در کارائیب وجود دارد.

براساس رکوردهای جهانی گینس، این امر باعث می‌ شود که سوسک هرکول بزرگ‌ترین (از نظر طولی) گونه سوسک در جهان شود. البته اگر طول شاخ‌ های آنها را کنار بگذاریم، این افتخار نصیب سوسک تیتان از آمریکای جنوبی با بدنی به طول ۱۵ سانتی‌متر می‌ شود.

چگونه این سوسک تا این اندازه بزرگ می‌ شود؟ این پروسه با نوزدانی بزرگ جثه شروع می‌ شود. لارو سوسک‌ هرکول قادر است بیش از ۱۵۰ میلی‌متر رشد طولی و ۱۴۰ گرم وزن داشته باشد. این بدین معناست که سوسک هرکول به قدری بزرگ است که حتی در مراحل اولیه زندگی خود، به سختی در کف دست انسان جا می‌شود.

زمانی که این سوسک‌ها به مرحله شفیره می‌ رسند و داخل پیله رشد می‌ کنند، مقداری از حجم بدنی خود را از دست می‌ دهند اما در عوض شاخ‌ های خود را به دست می‌آورند.

 باهم در میهن پست تصاویری از گونه جدیدی از سوسک‌ های کرگدنی با ظاهری ترسناک را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع [/highlight]: sciencealert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *