پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از کشف یک کارگاه ساخت مهمات جنگی، شکار و صید و ضبط مقادیر زیادی مهمات و آلات…

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از کشف یک کارگاه ساخت مهمات جنگی، شکار و صید و ضبط مقادیر زیادی مهمات و آلات جرم از مخفیگاه باند کشتار حیات وحش در مشهد خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا – منطقه خراسان، حمید صالحی با اشاره به این‌که این کارگاه به صورت غیرمجاز مبادرت به تولید انواع فشنگ‌های جنگی و شکاری می‌کرد، افزود: در بازرسی از این مکان، تعداد زیادی انواع مهمات و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

وی 17 فشنگ کلاشینکف، ۹۵۰ عدد فشنگ کالیبر ۱۲، بیش از 900 عدد مرمی با کالیبرهای مختلف، پنج عدد قطار فشنگ، ۱۶ عدد فشنگ چهارپاره، ۴۲۷ عدد فشنگ گلوله‌زنی، 1000 عدد چاشنی، ۴۰۰ عدد پوکه، یک کیلوگرم باروت، مقادیر زیادی ساچمه سربی و…. را از ادوات ضبط شده از این کارگاه برشمرد.

صالحی ادامه داد: هم‌چنین انواع لوازم و تجهیزات مهمات‌سازی شامل دستگاه فشنگ پرکنی، ترازوی توزین باروت، دستگاه تراش پوکه، پرس دستی، دستگاه مینی فرز و سنگ دو طرفه و غیره نیز از این محل کشف و ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: در بازرسی از این مکان جمجمه و سه کیلوگرم گوشت متعلق به آهو، یک قرقاول تاکسیدرمی شده به همراه تعداد زیادی عکس چاپ شده مربوط به شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری حمایت شده از جمله درنای خاکستری کشف شد.

صالحی خاطرنشان کرد: به دستور مقام قضایی یک دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه رایانه نیز توقیف و پس از رمزگشایی، تصاویری از شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری به دست آمده که تصاویر در اختیار مقام قضایی است و متهم اصلی این پرونده شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *