جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاجی محمد مهدیان نسب ظهر جمعه پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با اشاره به…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاجی محمد مهدیان نسب ظهر جمعه پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با اشاره به اینکه شعار امسال نیروی انتظامی  پلیس، تلاش جهادی،کارآمدی و اقتدار است افزود: تلاش جهادی تلاشی برای رضای خدا و خدمت به مردم و حفظ ارزش هاست .

وی به آموزش های همگانی و و اجرای امر به معروف و نهی از منکر به فراخور هرمنطقه  اشاره کرد و ادامه داد: در 6 ماهه امسال حدود هزارو 500 جلسه اموزش در استان برگزارشده ودر این راستا 145 هزار نفر آموزش دیده اند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به انجام 30 هزار مشاوره در مرکز نیروی انتظامی استان همدان یادآورشد: 3 هزار پرونده در کلانتری ها به واحد های مددکاری واگذار شده که از این تعداد 2هزار و 600 مورد بدون ارجاع به دادگستری به سازش ختم شده است.

سردار مهدیان نسب همچنین با شاره به اینکه در شش ماهه اول سالجاری 312 طرح در راستای مبارزه با تهیه و توزیع مواد مخدر درمناطق آلوده استان اجرا شده است گفت: در همین راستا 50 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و 2 هزار و 200 کیلو گرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده است لذا استان همدان در مبارزه با مواد مخدر جزو استان های برتر کشور است.

وی یادآور شد: در حوزه فرهنگی نیز سی دی سبک زندگی اسلامی برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری تهیه و در بین مردم و ادارات به صورت گسترده توزیع شده است.

مهدیان نسب با بیان اینکه شاخص های مهم سرقت نیز در استان کاهش یافته است گفت: 19 باند سرقت در استان و غرب کشورتوسط نیروی انتظامی استان متلاشی شده که بخشی از آن مربوط به شهرهمدان و بخشی هم مربوط با سایر استان ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه دربحث تصادفات درون شهری 30 درصد کاهش فوت را در 6 ماهه نخست امسال شاهد بودیم افزود : متاسفانه درتصادفات جاده ای استان با افزایش 7 درصدی فوتی ها مواجه بودیم .

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی شبانه روز به منظور حفظ نظم و امنیت تلاش می کند اظهار داشت : با توجه به دلسوزی و همراهی مردم بانیروی انتظامی  شان ومنزلت پلیس روز به روز در حال ارتقاست.

مهدیان نسبا بیان اینکه شعار روزپنجم هفته نیروی انتظامی ولایت مداری و حفظ ارزش های اسلامی و جامعه ایمانی است گفت: امروز بزرگترین همایش پیاده رویی مردم شهر برگزار شد که در پایان مراسم به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

وی با تاکید براینکه هفته نیروی انتظامنی فرصت مغتنمی برای بازگویی عملکرد فرماندهی انتظامی استان و تلاش های همکاران نیروی انتظامی در حفظ جان و ماتل و ناموس مردم است ادامه داد: امروزه دشمن قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران با جنگ نرم جوانان و خانواده های ما را هدف قرار داده است لذا با تهاجم فرهنگی  که چند سالیست مقام معظم رهبری معظم رهبری برآن به عنوان شبیه خوان فرهنگی تاکید بسیاری دارند قصد دارد به باورهای دینی مردم ایران ضربه بزند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مردم با هوشیار باشند چرا که مقابله با جنگ نرم نیز مانند جنگ سخت مشکل است گفت: یکی از راه هایی که اسلام برای حفظ ارزش های مطرح کرده است اجرای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است چرا که  اجرای این مهم ، هم در دین و هم در قانون اساسی ما وجود دارد .

سردار مهدیان نسب ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر به دوصورت مردم به مردم و به صورت مردم به دولت و دولت به مردن اجرا می شود که متاسفانه در حال حاضر اجرای این فریضه الهی به قشر خاصی سپرده شده است .

وی گفت: جنگ نرم دشمن فقط در فضای حقیقی نیست بلکه در فضای مجازی نیز جوانان ما را که سرمایه های بی بدیل جامعه هستند را وسوسه می کند.

مهدیان نسب با بیان اینکه راهی که شهدای ما رفتند برای حفظ حاکمیت قران و ولایت فقیه و حفظ امنیت بوده است افزود: شهداری نیروی انتظامی به خاطر برقراری نظم و امنیت به فیض شهادت نایل آمدند لذا ما باید کاری بکنیم که شرمنده شهدا نشویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.