سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۰

یگان حفاظت اداره پارک ملی دریاچه ارومیه با همکاری ماموران اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نقده بیش از 800 متر تور ماهیگیری را از…

یگان حفاظت اداره پارک ملی دریاچه ارومیه با همکاری ماموران اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نقده بیش از 800 متر تور ماهیگیری را از تالاب سولدوز واقع در حاشیه دریاچه ارومیه کشف و ضبط کردند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌غربی، در پی انجام گشت و کنترل یگان حفاظت پارک ملی دریاچه ارومیه در سواحل و تالاب‌های حاشیه پارک (در تالاب سولدوز) موفق به کشف بیش از 800 متر تور ماهیگیری که توسط متخلفان در این تالاب رها شده بود، شدند.

همچنین به گفته بهزاد شیرپنجه سرپرست اداره پارک ملی دریاچه ارومیه در این ماموریت که با همکاری نیروهای اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نقده همراه بود با چهار نفر متخلف صید غیرمجاز ماهی که در این تالاب اقدام به صید غیرمجاز ماهی می‌کردند، برخورد شد که پرونده برای رسیدگی در مراجع قضایی تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، از متخلفان همچنین چهار عدد قلاب ماهیگیری لنسر کشف و ضبط شد. تالاب سولدوز یکی از چندین تالاب شهرستان نقده است که در پارک ملی دریاچه ارومیه واقع شده و همه ساله میزبان پرندگان بسیاری از جمله فلامینگو، پلیکان، کشیم و انواع پرندگان دیگر است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.