جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، لی‌یوینگ‌کین شامگاه پنجشنبه در آئین فرهنگی دوستی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: این مراسم جشنی است مابین دو…

به گزارش خبرنگار مهر، لی‌یوینگ‌کین شامگاه پنجشنبه در آئین فرهنگی دوستی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: این مراسم جشنی است مابین دو کشور ایران و کره جنوبی و زمانی برای تفکر و تکریم در مورد نحوه زیبایی زندگی مردم کره به شمار می رود.

وی با  نگاهی به میراث ناملموس کره جنوبی بیان داشت: امشب بهترین فرصت برای تفکر عمیق در زمینه فرهنگ دو ملت ایران و کره جنوبی به شمار می رود و بر اساس گفته ماهاتما گاندی “دو فرهنگ نمی‌توانند زندگی مشترکی با هم داشته باشند چرا که متفاوت هستند و ما باید با هم هماهنگ باشیم ” که  بر اساس این گفته  ایران و کره جنوبی در این مراسم نیز امشب جشن گرفته اند تا قدر فرهنگ خود را بیشتر بدانند.

نماینده اجلاس ناملموس فرهنگی ICCN  ادامه داد: این صلح فرهنگی بدون توجه به نژاد و فرهنگ کشورها است و من تاکید می‌کنم آنچه شاهد خواهید بود قسمتی از فرهنگ کره است و ما در آینده نه چندان دور شاهد آن هستیم.

دوستی ایران و کره جنوبی ریشه در گفتگوی فرهنگی آن دو دارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان نیز در این مراسم گفت: جامعه ایران اشتراکاتی فرهنگی و ارزش‌های تاریخی مشترک زیادی با کره دارد.

شهیندخت مولاوردی اظهار کرد: در این شب دوستی ایران و کره جنوبی بابت برگزاری اجلاس ناملموس و نمایش توانمندی زنان و حضور گسترده آنها تشکر خود را اعلام می‌کنم و معتقدم دوستی‌ها ریشه در گفتگوی فرهنگی دارد و همین امر سبب صلح پایدار می‌شود.

وی افزود: گفت‌وگوی اصولی صلح و درک مشترک بسیار مهم است و اهمیت حیاتی دارد که نمونه بارز آن از درون خانواده و سپس نقش مادران در جوامع ایران و کشور کره است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان تصریح کرد: دموکراسی از درون خانه و بذر آن در خانه کاشته می‌شود و سپس در جامعه رشد و برداشت می‌شود و در گفت‌وگوی فرهنگی بین‌ ملل‌ها این فرهنگ باید از قبل پایه‌ریزی شده باشد تا حاملان فرهنگ بتوانند آن را منتقل کنند.

وی تاکید کرد:‌ ایران اشتراکاتی فرهنگی و ارزش‌های تاریخی مشترک زیادی با کره جنوبی دارد و همچنین در زمینه جایگاه زنان و خانواده در جامعه نیز کشور ایران و کره جنوبی با هم مشترک هستند و ما همین جا به شکل‌گیری گفت‌وگوهای دو کشور را اعلام می‌کنیم تا این ارتباط عمق بیشتری پیدا کند.

ملاوردی بیان کرد:‌ در بسیاری از کشورها زنان پایه‌گذار دوستی‌ها هستند و در واقع به رسمیت شناختن فرهنگ‌ها کمک می‌کنند و این در حالی است که کشورها نیازمند گفتگو ، آرامش و صلح هستند و به دلیل اتفاقاتی که در کنار مسائل اجتماعی و فرهنگی رخ می‌دهد کشورها از دیپلماسی زنان برای اهداف خود می‌توانند بهره ببرند.

وی گفت: امیدوار هستم بشریت روزی طعم آرامش و صلح را بچشد و این دوستی ها ادامه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.