کشور بلاخیزی داریم و باید آماده مقابله با حوادث باشیم

‌مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به امکان وقوع 20 نوع بلا در کشور از مجموع 38 بلای موجود در جهان، اظهارکرد: این امر می‌طلبد که آمادگی مطلوبی برای مقابله با حوادث داشته باشیم.

عادل شفیعی به مناسبت هفته اطلاع رسانی حوادث و سوانح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به بلاخیز بودن کشور ایران اظهارکرد: از مجموع 38 بلای طبیعی موجود در جهان حدود 20 نوع بلا در کشور و به تبع آن در سطح استان وجود دارد که این امر می طلبد تا همه دستگاه های امدادی از جمله هلال احمر خود را برای مواجهه با حوادث و امدادرسانی آماده کنند.

شفیعی خاطر نشان کرد: بخش‌هایی از کشور از جمله استان کرمانشاه بر روی گسل زلزله قرار دارد که این امر ضرورت آمادگی در برابر حوادثی همچون زلزله را در سطح کشور و به ویژه استان چند برابر می‌کند.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه ارائه آموزش‌های امدادی به اقشار مختلف جامعه را یکی از راهکارهای اساسی در جهت آمادگی در برابر بلایای طبیعی دانست و اظهارکرد: در همین راستا هلال احمر استان کرمانشاه طی 5 ماه گذشته 260 دوره مختلف امدادی را برای اقشار مختلف جامعه برگزار کرده است.

به گفته شفیعی این دوره‌ها در کانون‌های مختلف دانش آموزی، دانشجویی و روستایی با هدف تحقق شعار “هر خانواده، یک امدادگر” صورت گرفته است.

وی آمادگی لازم و داشتن تجهیزات کامل و به روز را گام بعدی در جهت مقابله با حوادث عنوان کرد و افزود: در همین راستا هلال احمر استان کرمانشاه این آمادگی را دارد تا در صورت بروز حوادث با امکانات و تجهیزات به روز خود به موقع بر سر صحنه حوادث حاضر شده و امداد رسانی کند.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به وجود 28 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در سطح استان عنوان کرد: از مجموع این پایگاه‌ها 15 پایگاه شهری، 10 پایگاه ثابت جاده‌ای، دو پایگاه کوهستانی و یک پایگاه هوایی می باشد که با امکانات و تجهیزات خود امدادرسانی در نقاط مختلف استان را انجام می دهند.

شفیعی با اشاره به برگزاری مانورهای متعدد توسط دستگاه‌های امدادرسان در طول سال، اظهارکرد: خوشبختانه در حال حاضر آمادگی نسبی در تمامی دستگاه‌های اجرایی استان به منظور مقابله با حوادث وجود دارد.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه آمادگی و هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه‌های امدادرسان را مستلزم برگزاری مانورها و تکرار و تمرین دانست.

وی همچنین به روز بودن امکانات و تجهیزات امدادی را عامل دیگری در جهت امدادرسانی بهتر در زمان وقوع حوادث دانست و اظهار کرد: در این زمینه هلال احمر استان کرمانشاه نسبت به سایر استان ها در شرایط مطلوب‌تری قرار دارد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*