شنبه، ۲۴ بهمن ۹۴ - ۰۸:۵۳

کفش‌هایی که موقع راه رفتن گوشی شما را شارژ می کند؟ بله درست است ، مهندسان دانشگاه «ویسکونسین مدیسون» کفشی ابداع کرده‌اند که…

کفش‌هایی که موقع راه رفتن گوشی شما را شارژ می کند؟ بله درست است ، مهندسان دانشگاه «ویسکونسین مدیسون» کفشی ابداع کرده‌اند که به هنگام پوشیدن و راه رفتن با آن  انرژی تولید می شود و با منبع ذخیره الکتریسیته ای که در کفش کار گذشاته شده است می‌تواند گوشی موبایل و یا هر ابزار الکترونیکی دیگری همچون تبلت را شارژ کند. با میهن پست همراه شوید.

کفش‌هایی که موقع راه رفتن می توانند گوشی شما را شارژ کنند اگر چه گجتی تازه ابداع نشده نیست اما محققان در سال‌های اخیر توانسته‌اند از برخی وسایل مانند کفی کفش و حتی کوله‌پشتی انرژی برقی را برای شارژ برخی وسایل برقی فراهم کنند که در همین راستا، گروهی از محققان مدعی شده‌اند راهی ابداع کرده‌اند که از طریق آن، با راه رفتن انسان می‌توانند انرژی قابل استفاده برای وسایل الکترونیکی تولید کنند.

پژوهشگران این پروژه بر این باورند که راه رفتن انرژی زیادی تولید می‌کند و تخمین زده‌اند که این کار می‌تواند به ازای هر کفش، بیش از ۱۰ وات انرژی تولید کند که غالبا این مقدار انرژی در قالب حرارت هدر می‌رود. در مجموع، ۲۰ وات انرژی به ازای راه رفتن، انرژی کمی نیست و از آن می‌توان برای شارژ کردن دستگاه‌هی موبایل استفاده کرد.

دو نفر از مهندسان دانشگاه «ویسکونسین مدیسون» که بر روی پروژه کفش شارژر کار می کنند

دو نفر از مهندسان دانشگاه «ویسکونسین مدیسون» که بر روی پروژه کفش شارژر کار می کنند.

در این میان محققان معتقدند که با این روش جدید، قادر خواهند بود انرژی حرکتی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند که بتواند کاربردی باشد. در این روش از فناوری «الکترووتینگ معکوس» استفاده می‌شود که توسط «کروپنکین» ابداع شده است. از این فناوری به منظور بهره‌برداری از انرژی مکانیکی با قدرت بالا استفاده می‌شود. در آن از مایعی رسانا استفاده می‌شود که با سطحی پوشیده شده از غشای نانویی برای تولید انرژی الکتریکی تعامل دارد.

محققین، فناوری «الکترووتینگ معکوس» را با دستگاه جدیدی موسوم به «بابلر» ادغام کردند. بابلر فاقد بخش مکانیکی است ولی از دو صفحه صاف به همراه مایعی رسانا بین آن تشکیل شده است. در کف صفحه، سوراخ‌های ریزی تعبیه شده که اجازه ورود گاز را فراهم می‌کند که با چرخش، تولید حباب می‌کند. اندازه این حباب‌ها تا زمانی که با بالای صفحه برخورد کند و منفجر شود، بزرگ می‌شود.

کفی کفش شارژر

کفی کفش شارژر

در توضیح بیشتر یاید گفت که تولید و انفجار سریع حباب‌ها مایع رسانا را به عقب و جلو می‌برد و از این حرکت نیروی الکتریکی تولید می‌شود که برای شارژ گوشی موبایل کفایت می‌کند.

این در حالی است که با کمک این فناوری، به ازای هر مترمربع، حدود ۱۰ وات برق تولید می‌شود. کفش‌هایی که مجهز به این فناوری می‌شوند، قادرند با استفاده از کابل شارژر، دستگاه‌های موبایل را شارژ کنند. افرادی که شارژر در اختیار ندارند و در مناطقی هستند که امکان دسترسی به پریز برق را برای شارژ گوشی موبایل ندارند، استفاده از این کفش می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

[highlight]منبع: wisc[/highlight]

2 دیدگاه برای “کفش‌هایی که موقع راه رفتن گوشی شما را شارژ می کند + عکس”

 1. مارال گفت:

  کفش جالبیه کجا میشه بخرم

 2. محمد گفت:

  در نوع خود خوبه ولی با توجه به ظاهر کفش استفاده از دستگاه ها هزینه زیادی رو در بردارد و وزن قابل توجهی رو به ارمغان می اورد
  بنده نظر بهتری دارم حتی می تونم بگم بااین روشی که در فکر خودم دارم هزینه کمتر جای کمتر و نسبتا وزن کمتری با توان وات چند برابر قویتر را می توان تولید کرد برای اثبات فرضیه خود یه یک راهنمایی کوچک اشاره می کنم
  تمام وزن انسان روی دو عدد پا قرار دارد که بالا ترین نیرو را می تواند ایجاد کند ما می توانید از این نیرو در تولید ولت و وات بیشتری استفاده کنیم
  البته بنده در فکر تولید برق نا محدود هستم که بتونیم کلا بدون دخالت هیچ نیروی فیزیکی این نیرو را تولید کنیم
  متاسفانه برای ابداع و اختراع هر کاری نیاز به هزینه بالا طراحی وقت و….. می باشد
  بنده تا امروز وقت این کارو داشتم طرح این کارو با وسایل جوزیی که داشتم درست کردم ولی کسی حامی و طراح اصولی رو پیدا نکردم مثلا شما برای طرح یک مدل از ماشین تا رسوندن به پایان ساخت آن ماشین باید یک مجموعه کاری و مهندسی رو داشته باشید و یک جیب پر پول و …..
  من خوشحال میشم کسی تو این راه کمکم کنه شایدم عیده من مشکل داشته باشه و احتیاج به اصلا داشته باشه
  اینم شماره تماس من هست 09123846080

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *