چهارشنبه، ۱۵ دی ۹۵ - ۰۳:۱۱
کفش هوشمند

ساخت کفش هوشمند ماتریکس که دارای یک صفحه نمایشگر LED است در حالی توسط استارتاپ آمریکایی ویکسول انجام شده که این کفش همراه…

ساخت کفش هوشمند ماتریکس که دارای یک صفحه نمایشگر LED است در حالی توسط استارتاپ آمریکایی ویکسول انجام شده که این کفش همراه با یک نرم افزار موبایل عرضه می شود و کاربر می تواند با سلیقه خودش تصاویری را روی آن به نمایش بگذارد . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید .

کفش هوشمند یدارای ظاهری بسیار جذاب بوده و می تواند توجه بسیاری از افراد علاقمند به مد و تکنولوژی را به خود جلب کند . اما قابلیت هوشمند بودن این کفش تنها به نمایشگر آن محدود نمی شود . این کفش هوشمند دارای حسگر هایی همچون GPS ، تشخیص صدا ، نور،  شتاب‌ سنج ، حسگر میزان خم‌ شدگی کفش و حتی ژیروسکوپ و مغناطیس‌ سنج نیز است .

اطلاعاتی که این حسگر ها بدست می آورند بصورت مستقیم به اپلیکیشن عرضه شده به همراه کفش ارسال می شوند و کاربر می تواند اطلاعات جالبی از آن ها بدست بیاورد . البته این کفش هوشمند به حسگر های تشخیص نور و یا صدا واکنش نشان داده و تصاویری را  متناسب با آن روی نمایشگر کفش نمایش خواهد داد .

ساخت کفش هوشمند ماتریکس که دارای یک صفحه نمایشگر LED است توسط یک استارتاپ کوچک  آمریکایی به نام ویکسول انجام شده است . این استارتاپ با هدف ترکیب مد و تکنولوژی اقدام به ساخت این کفش کرده و قصد دارد آن را بصورت انبوه تولید کند .

اما جالب است بدانید که سازندگان کفش هوشمند ماتریکس بخش نرم افزاری کفش را به گونه ای طراحی کرده اند که برنامه نویسان می توانند اپلیکیشن های دیگری نیز برای آن ساخته و قابلیت های بیشتری نیز به آن اضافه کنند .

در مورد باتری این کفش جدید نیز باید گفت که باتری آن پس از شارژ کامل تا هشت ساعت فعال بوده و بصورت بی سیم نیز شارژ می شود . کاربر تنها باید کفش را به مدت دو ساعت در جایگاه شارژ قرار داده تا نیروی مورد نیاز برای حسگر ها و نمایشگر تامین شود .

[highlight]منبع : engadget[/highlight]

 

 

یک دیدگاه برای “کفش هوشمند ماتریکس با صفحه نمایشگر LED ساخته شد !”

  1. مسعود گفت:

    بنظر من جالب نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.