دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی صبح دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: رفع مشکلات شهرستان کرمانشاه از اولویتهای اول…

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی صبح دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: رفع مشکلات شهرستان کرمانشاه از اولویتهای اول در سالجاری خواهد بود.

استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه علیرغم اینکه جزو کلانشهرهای کشور محسوب می شود، ولی در بحث خدمات شهری در سطح پایین تری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال ارائه خدمات کلانشهری به این شهر با کمک وزیر کشور هستیم، تاکید کرد: امروز وجود فرهنگ و مذاهب مختلف در استان کرمانشاه یک فرصت خوب و استثنایی است که باید بهترین استفاده ها را از آن ببریم.

رضایی تاکید کرد: برادری و اتحاد بین مذاهب استان کرمانشاه خود می تواند به عنوان الگو در سطح کشور مطرح باشد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه به تازگی هم تفاهم نامه ای در شورای عالی فضای مجازی کشور دال بر تبدیل این استان بر استان مجازی کشور منعقد شده است، گفت: برای رسیدن به این مهم نیازمند همکاری دو جانبه بین شهرداری و فرمانداری کرمانشاه هستیم.

وی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم کرمانشاه را به یک شهر مدرن تبدیل کنیم، باید در روند پروژه های عمرانی و نیز گردشگری سرعت العمل بیشتری داشته باشیم.

رضایی گفت: باید در کنار این سرعت بخشی، بتوانیم در جذب سرمایه گذاران به این استان موفق عمل کنیم، یعنی در جذب سرمایه گذاری در بخش تجاری، تفریحی، گردشگری و… کارنامه موفقی داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه تا امروز کار مشهودی برای توسعه کرمانشاه با وجود 1200 هکتار بافت فرسوده در شهر انجام نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه باید از بافتهای فرسوده به جای از بین زمین های کشاورزی حاشیه شهر کرمانشاه استفاده کنیم، اظهار داشت: باید برای تسریع در کار ساماندهی رودخانه قره سو از بخش خصوصی کمک بگیریم.

رضایی با اشاره به اینکه کرمانشاه باید مسیر مهم گردشگری کشور باشد،گفت: یکی از مشکلات استان، کم آبی در روستاهاست، لذا از شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه درخواست داریم که در این زمینه برنامه های خود را ارائه دهد.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: همچنین انتقال پادگانها از سطح کرمانشاه به بیرون از شهر مطرح شده است و توافقاتی در این زمینه صورت گرفته است.

وی گفت: تغییر سیستم قطاری شهری کرمانشاه از منوریل به قطار سبک شهری از دیگر برنامه های ما بوده است که این طرح می تواند آثار بسیار بهتری بر روی این شهر داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *