جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۰

این کلاه توسط دانشمند اسبق ناسا اختراع شده که با ارسال لیزرهای سرد به جمجمه و ‌با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، منجر…

2 1786 کلاهی مختص رفع مشکل کچلی

این کلاه توسط دانشمند اسبق ناسا اختراع شده که با ارسال لیزرهای سرد به جمجمه و ‌با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، منجر به تحریک رشد موو  درمان کچلی سرمی‌کند.

یک شرکت کالیفرنیایی نوعی کلاه تولید کرده که با ارسال لیزرهای سرد به جمجمه، ‌کچلی را درمان می‌کند.

، این لیزرها با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، منجر به تحریک رشد مو می‌شوند.

گفته می‌شود کلاه ۸۰۰ دلاری Theradome تنها درمان بالینی پوشیدنی با قدرت لیزر است که افراد می‌توانند در خانه خود از آن استفاده کنند.

به ادعای سازندگان، این فناوری به رشد موهای سالم و جدید کمک کرده، اندازه فولیکول موی کنونی را دو برابر کرده و حتی می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

ثابت شده که درمان با نور لیزر به ارتقای سلامت مو کمک می‌کند، اما درمان لیزر سرد تنها در کلینیک‌های تخصصی امکان‌پذیر است.

کلاه Theradome به افراد کمک می‌کند تا از این فناوری در خانه‌های خود بهره ببرند و حاوی لیزرهای با راندمان بالایی است که تقریبا هیچ گرمایی تولید نکرده و بیشترین میزان نور را منتقل می‌کند.

این کلاه از ۸۰ لیزر برخوردار است از این رو نور می‌تواند به ۵۸۲ سانتیمتر مکعب از ۷۲۰ سانتیمتر مربع میانگین سطح پوست سر دست یابد.

کاربران باید این کلاه را هفته‌ای دوبار و هر بار ۲۰ دقیق بر روی سر خود بگذارند. در ۱۸ تا ۲۴ هفته اول،‌ این فناوری روند کم شدن فولیکولها را برای توقف ریزش مو معکوس می‌کند.

به ادعای سازندگان، پس از ۲۸ هفته استفاده منظم،‌ کلاه مذکور شروع بع رشد مجدد مو با افزایش گردش خون در جمج و فولیکولهای مو کرده و با تحریک میکروسیرکولاسیون، سوخت و ساز سلول را بهبود می‌بخشد.

این کلاه حاصل فکر تمیم حامد، دانشمند اسبق ناسا است که اکنون موسس و رئیس اجرایی شرکت Theradome است. وی این ایده را برای جلوگیری از ریزش موهایش در سن ۳۲ سالگی بدون استفاده از دارو یافت.

به گفته حامد از این فناوری می‌توان در کنار درمانهای دیگر بازیابی مو و پس از شیمی‌درمانی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.