شنبه، ۰۲ فروردین ۹۳ - ۰۱:۴۳

به نقل از میهن پست – گلس برین به صورت یک حسگر امواج الکترومغناطیسی تمام نقاطی را که در سر شما به سمت…

به نقل از میهن پست – گلس برین به صورت یک حسگر امواج الکترومغناطیسی تمام نقاطی را که در سر شما به سمت مغز دسترسی دارند مورد بررسی قرار داده و امواج ساطع شده از آنها را به صورت تصاویر گرافیکی بر روی نمایشگر به نمایش قرار می‌دهد.
دانشمندان موفق به ساخت یک کلاه ویژه شده‌اند که با پوشیدن ان می‌وانید ببینید که در هنگام هر فعالیت مغز شما به چه ترتیب کار می‌کند.

ایتنا به نقل از ایورزن نوشت، این کلاه ویژه که در تصویر آن را مشاهده می‌کنید Glass Brain نام دارد و با پوشیدن آن تصاویر ویژه‌ای از حرکات امواج الکترو مغناطیسی در مغز شما بر روی نمایشگر دیده می‌شود تا برای نمونه متوجه بشوید که در هنگام شادی یا عصبانیت، کدام بخش از مغز شما فعالیت می‌کند.

گلس برین به صورت یک حسگر امواج الکترومغناطیسی تمام نقاطی را که در سر شما به سمت مغز دسترسی دارند مورد بررسی قرار داده و امواج ساطع شده از آنها را به صورت تصاویر گرافیکی بر روی نمایشگر به نمایش قرار می‌دهد.

نکته پیشرفته و جالب این برنامه این است که نیازی به فعالیت خاص وجود ندارد و هرگونه فعالیتی در مغز شما توسط آن رصد می‌شود.

در آزمایش‌های انجام شده برای نمونه یک فرد به نمایشگر خیره شد و جالب بود که عملکرد مغز او پس از شروع دیدن تصاویر مغزش دچار تغییر شد که نشان از تعجب و شگفت‌زدگی او داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *