کلاه ایمنی جایزه موتورسواران قانونمند ایلامی

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس راهور ایلام صبح امروز در حاشیه برگزاری این آیین گفت: موتورسیکلت وسیله ای است که در تصادف از ایمنی بسیار کمی برخوردار است و رانندگان هنگام حرکت باید به کلاه ایمنی مجهز باشند.

سرهنگ ˈمحمد رسولیˈ افزود: سر انسان در تصادف بیشترین احتمال آسیب دیدگی را دارد، بنابراین محافظت از آن در برابر ضربه دارای اهمیت فراوانی است.

وی یادآور شد: شواهد و آمارها حاکی از آن است که مهم ترین عامل مرگ و میر در تصادف های جاده ای ضربه وارده به سر بوده است.

رسولی ادامه داد: کلاه ایمنی صدفی است برای محافظت از مروارید جان و ساده ترین راه برای کاهش خطرهای تهدیدکننده جان موتورسیکلت سواران است.

وی به اقدام ها و فعالیت های فرهنگی پلیس در راستای کاهش تصادف موتورسیکلت اشاره و تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان با همکاری سازمان پایانه ها و حمل و نقل برای تشویق موتور سواران قانونمند برنامه های آموزشی زیادی را در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی ، تکثیر بروشور ، پخش فیلم های آموزشی اجرا کرده است.

رسولی اضافه کرد: راهنمایی و رانندگی استان بر اساس وظیفه و رسالتی که بر عهده دارد و بر اساس طرح های اجرایی پیش بینی شده به منظور کاهش تلفات و خسارت ناشی از تصادف، به طور پیوسته و قاطعانه با موتورسیکلت سوارانی که فاقد کلاه ایمنی باشند برخورد قانونی می کند.

در این آیین با حضور جمعی از مسوولان محلی ایلام 20 موتورسوار قانونمند کلاه ایمنی جایزه گرفتند. ک/1

7173/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*