سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۱

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس راهور ایلام صبح امروز در حاشیه برگزاری این آیین…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس راهور ایلام صبح امروز در حاشیه برگزاری این آیین گفت: موتورسیکلت وسیله ای است که در تصادف از ایمنی بسیار کمی برخوردار است و رانندگان هنگام حرکت باید به کلاه ایمنی مجهز باشند.

سرهنگ ˈمحمد رسولیˈ افزود: سر انسان در تصادف بیشترین احتمال آسیب دیدگی را دارد، بنابراین محافظت از آن در برابر ضربه دارای اهمیت فراوانی است.

وی یادآور شد: شواهد و آمارها حاکی از آن است که مهم ترین عامل مرگ و میر در تصادف های جاده ای ضربه وارده به سر بوده است.

رسولی ادامه داد: کلاه ایمنی صدفی است برای محافظت از مروارید جان و ساده ترین راه برای کاهش خطرهای تهدیدکننده جان موتورسیکلت سواران است.

وی به اقدام ها و فعالیت های فرهنگی پلیس در راستای کاهش تصادف موتورسیکلت اشاره و تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان با همکاری سازمان پایانه ها و حمل و نقل برای تشویق موتور سواران قانونمند برنامه های آموزشی زیادی را در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی ، تکثیر بروشور ، پخش فیلم های آموزشی اجرا کرده است.

رسولی اضافه کرد: راهنمایی و رانندگی استان بر اساس وظیفه و رسالتی که بر عهده دارد و بر اساس طرح های اجرایی پیش بینی شده به منظور کاهش تلفات و خسارت ناشی از تصادف، به طور پیوسته و قاطعانه با موتورسیکلت سوارانی که فاقد کلاه ایمنی باشند برخورد قانونی می کند.

در این آیین با حضور جمعی از مسوولان محلی ایلام 20 موتورسوار قانونمند کلاه ایمنی جایزه گرفتند. ک/1

7173/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.