جمعه، ۱۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۱

دومین ایستگاه دو منظوره آتشنشانی و اورژانس شهرستان بابل روز گذشته 16 مرداد ماه در روستا مشهدسرا بخش گتاب به زمین زده شد….

دومین ایستگاه دو منظوره آتشنشانی و اورژانس شهرستان بابل روز گذشته 16 مرداد ماه در روستا مشهدسرا بخش گتاب به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، خانپور، در مراسم کلنگ زنی دومین ایستگاه دو منظوره آتشنشانی و اورژانس شهرستان بابل که روز گذشته 16 مرداد ماه در روستا مشهدسرا بخش گتاب برگزار شد، گفت: امروز آتشنشانی جزء لاینفک زندگی مردم بوده و نبود آن به خوبی در جوامع احساس می شود.

وی افزود: در سال 90 در کارگوه امداد و نجات شهرستان طرحی را آماده کرده ایم که در آن پیش بینی راه اندازی 20 ایستگاه آتش نشانی در آن دیده شده است.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بابل با اشاره به اینکه کل حریق حادث از تیر ماه 92 تا تیرماه 93 در شهرستان هزار و 708 مورد و سهم بخش گتاب از این تعداد 100 مورد بوده است، تصریح کرد: در کل جاده های شهرستان بر اثر حوادث رخ داده 200 مصدوم داشتیم و سهم این بخش از این تعداد 18 مصدوم بوده است.

وی افزود: در همین بازده زمانی حوادث رخ داده منجر به فوت15 نفرشد که از این تعداد نیز 5 نفر فوتی در این بخش بوده است.

خانپور با اشاره به اینکه مشکل اصلی مراکز خارج از شهر و حومه خدمات شهرداری تجهیزات و نیروی انسانی است، اظهارکرد: بر اساس قانون و آیین نامه سازمان آتشنشانی ذیل مجموعه شهرداری است لذا محدوده خدمات و وظایف شهرداری معطوف به آن شهر بوده و نمی تواند فراتر از این باشد ولی در مشکلات و حادث شدن موضوعی بسیج نیروها شکل می گیرد اما با این حال چاره ای باید اندیشیده شود تا با هماهنگی مقامات مسئول و مساعدت فرمانداری این مشکل به شکل قانونی حق شود.

وی با اشاره به اینکه با تصویب قانون امداد و نجات جامع کشور این معضلات به خوبی رفع می شود و در آن هنگام مجموعه این فعالیت ها باید در مراکز متعدد پی گیری شود و ایستگاه های لازم راه اندازی شود، افزود: خوشبختانه با فعالیت های صورت گرفته حتی قبل از تصویب این قانون کار اجرایی ذیل کارگروه امداد و نجات شهرستان آغاز و جانمایی های لازم برای تاسیس چنین ایستگاه هایی در محورهای مختلف شهرستان آغاز شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.