جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۴

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدˈحسن عاملیˈ نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در این آیین با تجلیل از سرمایه گذار…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدˈحسن عاملیˈ نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در این آیین با تجلیل از سرمایه گذار این پروژه گفت: شعار امسال، اقتصادی و فرهنگی است و این پروژه به عنوان اقدامی در تحقق اقتصاد مقاومتی شایسته تقدیر و تجلیل است.

وی افزود: این سرمایه گذاری اقتصادی به دنبال خود توجه فرهنگی نیز می طلبد و با سرمایه گذاری و توزیع متوازن ثروت در کشور شاهد شکل گیری بسیاری از جریان های مثبت فرهنگی خواهیم بود.

ˈمجد خدابخشˈ استاندار اردبیل نیز در این آیین گفت: اجرای این پروژه بزرگ، موجب تحول و رونق اقتصادی در منطقه می شود و به رفع مشکل اشتغال کمک خواهد کرد.

وی با تجلیل از سرمایه گذار این پروژه، تأکید کرد: مسیر توسعه استان در دست بخش خصوصی است و دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به صورت جدی حمایت خواهد کرد.

ˈابراهیم امامیˈ سرپرست فرمانداری مشگین شهر نیز در این آیین گفت: کارخانه فولاد نورد مشگین شهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان با عنوان مجتمع آهن و فولاد سبلان راه اندازی می شود.

وی افزود: این مجتمع صنعتی چرخه کاملی از زنجیره تولید را از معدن تا محصولات فولادی تشکیل می دهد که تمام فرایند به صورت یکجا در این مجتمع صورت می گیرد.

امامی گفت: این پروژه عظیم در چهار فاز اجرا می شود که در فاز نخست این پروژه احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت بیش از 300 هزار تن در سال و در فاز دوم افزایش ظرفیت تولید کارخانه تا یک میلیون تن در سال مد نظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در فاز سوم، احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی به ظرفیت تولید 400 هزار تن در سال و در فاز چهام احداث کارخانه ذوب و ریخته گری و نورد مقاطع فولادی به ظرفیت 500 هزار تن برنامه ریزی شده است.

امامی با بیان اینکه این مجتمع فولاد در زمینی به مساحت 72 هکتار و با سرمایه گذاری اولیه 15 هزار میلیارد ریال احداث می شود، افزود: در صورت تکمیل این پروژه به صورت مستقیم، بیش از سه هزار نفر مشغول کار می شوند.

وی گفت: با احداث این مجتمع بسیاری از مشکلات اشتغال و بیکاری جوانان در شهرستان رفع خواهد شد؛ به طوری که برای بیش از 12 هزار نفر به صورت غیر مستقیم زمینه اشتغال ایجاد می شود.

امامی با بیان اینکه زمینه و زیرساخت سرمایه گذاری برای چنین پروژه هایی در شهرستان مشگین شهر وجود دارد، افزود: این شهرستان آماده پذیرایی و استقبال از سرمایه گذاران در زمینه های مختلف است.

وی با اشاره به وجود معادن عظیم سنگ آهن در مشگین شهر گفت: فروش مواد خام معادن یکی از نگرانی های مسؤولان شهرستان است که با احداث این مجتمع، این نگرانی نیز رفع شده و از غارت معادن شهرستان جلوگیری می شود.

سرمایه گذار این پروژه محمد رضا زنوزی یکی از 10 سرمایه گذار برتر کشور است و پیش از این در چند شرکت تولیدی، صنعتی، خدماتی، بانکی و ورزشی در ایران سرمایه گذاری کرده است.

شهرستان مشگین شهر در 100 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.

7117/594/530**1551**1504

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.