یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۹

بزرگترین پروژه احداث مجتمع گردشگری کشور در سرعین کلنگ زنی شد. به گزارش ایسنا، بزرگترین پروژه احداث مجتمع آبدرمانی و گردشگری کشور(رشدیه) همزمان…

بزرگترین پروژه احداث مجتمع گردشگری کشور در سرعین کلنگ زنی شد.

به گزارش ایسنا، بزرگترین پروژه احداث مجتمع آبدرمانی و گردشگری کشور(رشدیه) همزمان با هفته دولت شنبه شب با حضور مسئولان استانی در شهرستان سرعین کلنگ زنی شد، این پروژه با بیش از 82 هزار مترمربع زیربنا شامل کلینیک آبدرمانی، پارک آبی، استخر آبدرمانی، هتل آپارتمان، مجتمع تجاری و مراکز فرهنگی از جمله سینما است.

در این مراسم، مجید خدابخش استاندار اردبیل با اشاره به اینکه امروزه با وجود زندگی مدرن و ماشینی گسست بین خانواده‌ها و بیماری‌هایی مانند افسردگی زیاد شده و از این رو افراد به زمان و مکانی برای تخلیه این فشارها نیاز دارند، افزود: ظرفیت‌های سرعین به خصوص سبلان و آبگرم‌ها از چنین قابلیتی برخوردار است که با بهره‌برداری مناسب می‌تواند موجب کاهش فشارهای روانی روی افراد شده و موجبات انس و الفت بین خانواده‌ها را فراهم کند.

وی گفت : استخر در همه استان‌ها وجود دارد و مشکل شهرستان سرعین این است که گردشگران در سرعین فقط از آب‌های معدنی استفاده می‌کنند و به خاصیت درمانی آب‌های معدنی تاکنون توجهی صورت نگرفته است.

خدابخش با بیان اینکه هتل‌های موجود درجه سه و پایین‌تر است، ادامه‌داد: احداث این مجتمع تفریحی، گردشگری، اقامتی، تجاری و آبدرمانی بسیار ارزشمند است چرا که با توجه به بخش‌های مختلف می‌تواند موجب اقامت طولانی مدت گردشگران در منطقه را فراهم کرده و از نظر روانی نیز ایجاد نشاط در جامعه را موجب شود.

وی افزود : راه‌اندازی این مجموعه می‌تواند سیمای منطقه را متحول کند و تولیدات استان از جمله در حوزه صنایع دستی را رونق دهد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید روی مهمانان خارجی به خصوص کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس حساب خاصی باز کنیم، اظهارکرد: احداث این مجموعه کافی نیست و مسئولان این پروژه باید تورگردانی را هم مد نظر قرار دهند تا مدت اقامت گردشگران در منطقه تا یک هفته افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه باید استاندارد کاری هم در کنار استاندارد ساخت بالا برود، گفت: دستگاه‌های دولتی باید با تمام امکانات شرایط را برای حضور گردشگران در استان فراهم کنند و امیدواریم با برطرف شدن مسایل حاشیه‌ای و کنترل منظم پیشرفت پروژه، زودتر از چهار سال پیش بینی شده، این پروژه بزرگ به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *