سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، تایماز علاقی شامگاه دوشنبه در دومین روز از سفرنامه سلامت و امید که در شهرستان گمیشان برگزار شده بود،…

به گزارش خبرنگار مهر، تایماز علاقی شامگاه دوشنبه در دومین روز از سفرنامه سلامت و امید که در شهرستان گمیشان برگزار شده بود، افزود: مجمع خیرین تعهد کردند تا این مرکز را تا پایان سال 94 به بهره برداری برسانند.

وی اعلام این نکته که زایشگاهی به مساحت 350 مترمربع در شهرستان بندرگز به همت خیرین احداث شد، تصریح کرد: بیش از 400 میلیون تومان احداث این زایشگاه هزینه داشته است که از سوی خیران این مبلغ تامین شد.

این خیر گلستانی با اشاره به این مطلب که اجرای برنامه سفرنامه سلامت و امید در گلستان باری از مشکلات جسمی و روحی مردم این استان را برداشته، گفت: با مساعدت خیرین و مسئولین استانی امیدواریم این کاروان توشه خوبی برای سلامت استان به همراه داشته باشد.

وی خواستار همکاری بیشتر مسئولین با خیرین شد و افزود: با همدلی و تعامل بیشتر مسئولان با خیرین می توان اقدامات بزرگتری را در سطحی گسترده تر به انجام رسانید.

عضو مجمع خیرین هلال احمر گلستان اذعان کرد: با مشارکت خیرین به زودی کلنگ خانه سلامت در شهرستان بندترکمن به زمین خورده می شود اما تا آن زمان قرار شد تا مکانی را در این شهرستان برای راه اندازی خانه سلامت توسط خیرین اجاره شود.

علاقی از پیگیری خیرین برای احداث مرکز پیشگیری و درمان سرطان مری در استان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم برای مبارزه و ریشه کن کردن سرطان مری در این منطقه، مرکزی دایر کنیم.

وی ساخت مسجد در بیمارستان امام خمینی بندرترکن را یکی دیگر از اقدامات خیرین این منطقه دانست و اعلام کرد: برای رفاه حال همراهان بیمار و به جا آوردن فریضه نماز با فراغ بال، مسجدی در این بیمارستان احداث کردیم.

در ادامه این برنامه فرماندار شهرستان گمیشان گفت: در سایه برنامه ریزی دولت تدبیرو امید کاروان سفرنامه سلامت و امید راه اندازی شده است؛ این برنامه تدبیری برای سلامت مردم و دسترسی آنها در دورترین نقطه ایران زمین به شمار می رود.

امانگلدی ضمیر با بیان این نکته که امیدواریم تحول عظیم در سلامت با راه اندازی این کاروان ایجاد شود، افزود: این کاروان برای مشارکت و کمک مردم در حوزه سلامت و فرهنگ سازی در این بخش آغاز به کار کرده تا با این کار دل مومنی شاد شود.

وی ادامه داد: سفرنامه سلامت و امید با فعال کردن خیرین و حضور پررنگ تر مردم در صحنه موجب ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان و بیماران در حوزه سلامت شده است؛ با این حرکت فرهنگی شادی و شعف خاصی در دل مرزنشینان و تمام مردم گلستان که خواستار این نوع کمک رسانی بودند، نشسته است.

ضمیر اذعان کرد: این کاروان از سوی جمعیت هلال احمر به عنوان برنامه معین و کمک کننده دولت در حوزه سلامت و در راستای طرح تحول نظام سلامت با هدف ساماندهی، جلب مشارکت های خیرین و رفع مشکلات حوزه سلامت در قالب برنامه های متنوع در شهرستان گمیشان برگزارشد که جای قدردانی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان در خاتمه این مراسم با بیان این مطلب که سلامت مقوله ای است که  نیاز به استفاده از پتانسیل سایر دستگاهها دارد، افزود: با نهادینه کردن فرهنگ یاری گری می توان در خدمات دهی به روستاهای مناطق محروم موفق تر ظاهر شد.

بهمن ایری از افتتاح درمانگاه تخصصی در سیمین شهر خبر داد و اظهار کرد: این درمانگاه با مساعدت یکی از خیرین و مشارکت مبلغی بیش از یکصد میلیون تومان تا یک سال آینده در سیمین شهر راه اندازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.