چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۶

خلیل محبت خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهر میاندوآب بر ساس توافق شهرداری و شورای…

خلیل محبت خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهر میاندوآب بر ساس توافق شهرداری و شورای شهر اجرا می شود.

وی گفت: این طرح با هدف افزایش نفوذپذیری، رونق بازار مسکن و افزایش تراکم جمعیتی به تصویب اعضای کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی شاخص تراکم خالص مسکونی شهر میاندوآب را 186 نفر در هکتار عنوان کرد و افزود: در زمان حاضر جمعیت این شهر 123 هزار نفر است که این طرح برای جمعیتی افزون بر 154 هزار نفر پیش بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه مساحت کل شهر میاندوآب بیش از یک هزار و 935 هکتار است یادآور شد: هم اکنون فضای ناخالص شهری بیش از پنج هزار مترمربع است که طبق مطالعات طرح جامع این شاخص نزدیک به دو هزار مترمربع کاهش می یابد.

وی یادآور شد: محدوده طرح مصوب قبلی این شهر یک هزار و 819 هکتار بوده که محدوده در طرح جامع فعلی به یک هزار و 935 هکتار افزایش پیدا می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی همچنین از بررسی کاربری های پیشنهادی طرح جامع – تفضیلی شهر چهاربرج خبر داد و گفت: احداث مجتمع های تجاری، گردشگری و فرهنگی و گسترش ساخت و سازهای مجاز شهری همراه با حفظ و توسعه فضاهای سبز از جمله موارد درخواستی مدیریت شهری بود که در این جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

شهر چهاربرج از توابع شهرستان میاندوآب و در 25 کیلومتری میاندوآب قرار دارد و در زمان حاضر هشت هزار و 815 نفر جمعیت دارد.

شهرستان میاندوآب با 250 هزار نفر جمعیت بزگرتین و پرجمعیت ترین شهرستان در جنوب آذربایجان غربی به شمار می رود.

این شهرستان در 164 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

7510/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.