شنبه، ۰۵ فروردین ۹۶ - ۱۲:۲۳
کلیسای سکره کر

در شهر پاریس بعد از برج ایفل عنوان بلندترین مکان به کلیسای سکره کر تعلق دارد اما این مکان مقدس دارای حقایقی جالب…

در شهر پاریس بعد از برج ایفل عنوان بلندترین مکان به کلیسای سکره کر تعلق دارد اما این مکان مقدس دارای حقایقی جالب است که در ادامه آن ها را برای شما کاربران عزیز ارائه خواهیم کرد . با میهن پست همراه شوید .

کلیسای سکره کر یکی از مهم‌ترین کلیساهای پاریس است که سالانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. این ساختمان بر بالای تپه‌ای در محله مون‌مارتر بنا شده و بنا بر گزارش سازمان ملی جهانگردی، مقام دوم اماکن توریستی فرانسه را در سال ۲۰۰۶ به خود اختصاص داده است و بدین ترتیب درست پس از کلیسای نوتردام پاریس قرار دارد.

تپه مونتمارتر همواره مکانی برای عبادت بوده است. قبل از رومیان، روحانیون گل‌ها در آنجا عبادت می‌کردند. پس از فتح سرزمین گل‌ها توسط رومیان، فاتحین بر روی این تپه، پرستشگاه هایی، برای خدایانشان مارس  و مرکور ساختند. پس از آنها، مسیحیان، به رهبری لوئی چهارم و همسرش قدیمیترین کلیسای پاریس را در جای آن بر پا کردند. سرانجام ساختمان کنونی در قرن ۱۹ ایجاد گردید. ساختن چنین کلیسایی یک خواسته ملی بود و مجلس ملی فرانسه در۲۳ ژوئیه ۱۸۷۳ به ساختن آن رای داد، تا گناهان کمون پاریس بخشیده شود و همینطور برای کشته شدگان در جنگ علیه پروس یادگاری باشد.

طراحی : در دهه ۱۸۰۰، یک مسابقه برای طراحی کلیسای مدرن برگزار شد. «پل آبادی» (Paul Abadie) برنده این مسابقه، از یک سبک نقاشی منحصر به فرد روی اثرات روم و بیزانس استفاده کرده بود.

کلیسای سکره کر

سنگ سفید : سکره کر از سنگ «چاتی لندن» (Chateau-Landon) ساخته شده که به خاطر مقدار بالای کلسیت آن شناخته شده است. کلسیت در آب‌و‌هوای مرطوب سنگش از صافی گزرانده می‌شود، ظاهر بنای تاریخی گچی را نگه می‌دارد.

کلیسای سکره کر

زندگی شبانه : در عصر گرم، پاریسی‌ها و گردشگران روی پله‌های کلیسای سکره کر جمع می‌شوند تا از منظره شهر لذت ببرند. خیلی‌ها ادوات موسیقی را همراه خود می‌ آورند، پس اغلب موسیقی زنده در آنجا داریم.

کلیسای سکره کر

قدمت : مونت مارتر، تپه‌ای که قصر سلطنتی روی آن ایستاده است، مکانی بود که جهت بت‌پرستی استفاده می‌شد. کاهن‌ها در آنجا فکر پرستش بودند و رومیان باستان پرستشگاه را به طرف مریخ و عطارد ساخته‌اند.

کلیسای سکره کر

نام ها : مونت مارتر در اصل «مونس مارتیس» (Mons Martis) نامیده می‌شد که به معنای (کوهی از مریخ) بود که بعدا به مسیحی (مونت مارتر) یا «کوه شهید» (Mount of the Martyr) تبدیل شد. (سکره کر) به معنای قلب خسوس مقدس است.

کلیسای سکره کر

شهیدان : کنار سنت دنیس، مونت مارتر در کل با شهادت مسیحیان همراه بوده است و یک مقصد مشهور برای زائران در قرون وسطی بود.

کلیسای سکره کر

سنت دنیس  : اولین کلیسای مسیحی در مونت مارتر به افتخار شهادت سنت دنیس، اولین اسقف پاریس در سال ۴۷۵ بعد از میلاد مسیح ساخته شد.

کلیسای سکره کر

انقلاب : در سال ۱۹۷۲، در طول انقلاب فرانسه، صومعه‌ای که در اطراف کلیسای سکره کر رشد کرده بود، نابود شد و ساکنانش پراکنده شدند. رئیس صومعه در نهایت اعدام شد.

کلیسای سکره کر

کمون پاریس : در طی کمون پاریس در سال ۱۸۷۱، صدها تن از اعضای کمون در معادن گچ نزدیک سکره کر مخفی شدند. آن‌ها زمانی که دینامیت‌های  دولت خارج شد، کشته و به توده جسدها افزوده شدند.

کلیسای سکره کر

نمای پاریس : بالای گنبد به روی عموم باز است. سکره کر بعد از برج ایفل بلندترین ساختمان پاریس است. بسیاری از گردشگران فقط به خاطر نمای پانورامای آن از این مکان بازدید می‌کنند.

کلیسای سکره کر


Parvis du Sacre Coeur, Paris
[highlight]منبع [/highlight]: usatoday

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.