سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

به گزارش خبرنگار ایرنا،ˈ احمد جعفری نسب ˈ شامگاه دوشنبه به مناسبت 14تیر سالروز شهرداری و دهیاری ها، در نشست مشترک با دهیاران…

به گزارش خبرنگار ایرنا،ˈ احمد جعفری نسب ˈ شامگاه دوشنبه به مناسبت 14تیر سالروز شهرداری و دهیاری ها، در نشست مشترک با دهیاران هندیجان در محل فرمانداری اظهار داشت: فرمانداری شهرستان هندیجان خواستار افزایش اعتبارات ارزش افزوده به دهیاران شده است زیرا با این تخصیص، توسعه و پیشرفت روستاها سریع تر انجام می شود.

جعفری نسب اظهار داشت: تشکیل دهیاری در یک روستا به معنای خودکفایی آن روستاست و با خود کفایی روستاها زمینه توسعه فرهنگی و عمرانی فراهم می شود.

وی اضافه نمود: شهرستان هندیجان دارای 21 دهیاری فعال است که دهیاران این دهیاری ها به خدمت رسانی به اهالی روستا ها مشغول هستند .

فرماندار هندیجان افزود: همچنین وجود یک دهیار زن در این میان نشان دهنده مشارکت زنان در توسعه و عمران روستایی است.

جعفری نسب از کلیه دهیاران خواست با طرح و برنامه پیگیر مشکلات روستاهای خود باشند و این مشکلات را با مسولان در میان بگذارند چون هدف رفع مشکلات و دغدغه های مردم است.

وی خاطر نشان کرد:متاسفانه در هیچ کدام از روستاهای هندیجان طرح های هادی به طور کامل اجرا نشده است و اجرای ناقص آن خود مشکلاتی را بری اهالی محترم روستاها بوجود آورده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان کمبود آب شرب و خانه های بهداشت و پزشک را از مشکلات کلیه روستاها اعلام و اضافه کرد: کمبود آب کشاورزی مشکلات بسیار زیادی را بر بخش کشاورزی و کشاورزان این شهرستان ایجاد نموده است.

لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست از دهیاران با اعطای لوح سپاس تجلیل شد.

هندیجان با حدود 36 هزارنفر جمعیت یکی از شهرهای تاریخی ایران با قدمتی بیش از سه هزار سال، در جنوب شرقی استان خوزستان و در 70 کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر و در شمال خلیج فارس واقع شده است.

رودخانه ای موسوم به هندیجان یا زهره این شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم کرده است.

7158/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.