پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۳

رئیس ستاد اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه ثبت‌نام در همه‌ی مدارس دولتی بدون شرط انجام می‌شود، گفت: در همه‌ی…

رئیس ستاد اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه ثبت‌نام در همه‌ی مدارس دولتی بدون شرط انجام می‌شود، گفت: در همه‌ی مدارس دولتی گرفتن آزمون ورودی، شرط معدل و مصاحبه ممنوع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی اصفهان، «سیدجواد سیدمعلمی» امروز(چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت‌نام پایه‌ی اول دبستان از اول خردادماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: ثبت‌نام همه‌ی گروه‌های تحصیلی از 17 خردادماه آغاز و تا 18 تیرماه فرصت باقی است.

وی با بیان اینکه 41 ستاد ثبت‌نام برای این منظور در استان وجود دارد، افزود: از این تعداد 40 ستاد در سطح مناطق و نواحی و تنها یک ستاد مرکزی در اداره‌کل تشکیل می‌شود.

رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره‌کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تیم بازرسی ویژه‌ی ستادهای ثبت‌نام متشکل از 50 بازرس است، افزود: ثبت‌نام در همه‌ی مدارس دولتی بدون پیش شرط گرفتن آزمون ورودی، معدل و مصاحبه انجام می‌شود.

سیدمعلمی با اشاره به اینکه وجود شرایط خاص ثبت‌نام در برخی مدارس مانند غیردولتی، شاهد، ایثارگران، نمونه‌ی دولتی و سمپاد تابع قوانین و مقررات آنها است، گفت: شهریه‌ی ثبت‌نام در مدارس دولتی و هیئت امنایی لزومی ندارد حین ثبت‌نام گرفته شود و البته مدارس هیئت امنایی از دانش‌آموزانی که در محدوده‌ی جغرافیایی آن مدرسه سکونت دارند ثبت‌نام می‌کند.

به گزارش ایسنا، «اکبر پناهی»، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه هم‌زمان با سالروز شهادت استاد مطهری از 42 معلم نمونه‌ی استانی و دو معلم نمونه‌ی کشوری تجلیل می‌شود، اظهار کرد: 26 نفر از معلمان نمونه مرد و 18 نفر زن هستند.

وی افزود: «غلامحسین منصوری» از ناحیه‌ی دو و «زهره حمزه‌لو» از ناحیه‌ی شش معلمان نمونه‌ی کشوری هستند که در مراسم تجلیل از معلمان قدردانی می‌شوند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه از یکصد معلم بازنشسته و پیشکسوت نیز قدردانی می‌شود، افزود: در استان اصفهان 35 هزار و 244 معلم در دوره‌های مختلف تحصیلی تدریس می‌کنند.

وی با بیان اینکه پس از ارسال فرم‌های مربوط به معلمان نمونه استان 3895 پرونده به نواحی و مناطق 40 گانه استان ارسال شد، تصریح کرد: 1019 نفر بعنوان معلم نمونه منطقه و ناحیه انتخاب شدند که از این تعداد 515 نفر برگزیده و به اداره‌کل معرفی شدند، اما در نهایت 42 معلم نمونه‌ی استانی و دو معلم نمونه‌ی کشوری برگزیده شدند.

پناهی با تأکید بر اینکه شدیدترین مشکل آموزش و پرورش استان اصفهان در کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی است، ادامه داد: با کمبود 1675 معلم در مقطع ابتدایی در مهرماه مواجه هستیم. که اگر کمبود معلم در دیگر مقاطع تحصیلی را نیز در نظر بگیریم این رقم به 4087 نفر می‌رسد.

وی افزود: استفاده از معلمان بازنشسته، سیاست روستامحوری، معلمان نوبت دوم، طرح چند معلمی، استفاده از توان و تخصص معلمان راهنمایی در مقطع ابتدایی، سرباز معلم و… از راهکارهایی بود که سال‌های گذشته برای جبران این کمبود بکار گرفته شد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر انرژی خود را امسال بکار ببریم موفق نمی‌شویم کمبود معلم در مقطع ابتدایی را جبران کنیم.

وی با ارائه‌ی پیشنهادی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم از مسئولان استان مجوز عقد قرارداد با نیروهای دانشگاهی ممتاز برای بکارگیری در آموزش و پرورش بگیریم تا پس از گذراندن دوره‌های آموزشی از آنها بعنوان نیروهای جوان و با نشاط استفاده شود می‌توانیم بخشی از کمبودها را جبران کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *