چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۴

استاندار کهگیلویه‌ و بویراحمد گفت: مهم‌ترین مشکل این استان کمبود سرمایه‌گذاری طی سال‌های گذشته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه…

استاندار کهگیلویه‌ و بویراحمد گفت: مهم‌ترین مشکل این استان کمبود سرمایه‌گذاری طی سال‌های گذشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سیدموسی خادمی در همایش اقتصاد مقاومتی در یاسوج افزود: بهبود فضای کسب و کار یکی از مولفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است و تا فعالین اقتصادی و کار آفرینان نتوانند وارد چرخه فعالیت شوند، اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود.

وی کمک به سالم سازی اقتصاد و حذف روزنه‌های فسادانگیز را ضروری عنوان و اظهار کرد: اصلاح قوانین و مقررات و نظارت بیشتر می‌تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد احترام به سرمایه‌گذار و بسترسازی برای سرمایه‌گذار را از سیاست‌های اصلی مجموعه مدیریت استان دانست و خاطرنشان کرد: در زمانی که دولت خود اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کرد، اتفاقی در این استان نیفتاد و اکنون به دلیل محدودیت‌ها، دولت قادر به سرمایه گذاری نیست.

خادمی تصریح کرد: براین اساس لازم است فضایی بهتر و همکاری و تلاش بیشتری نسبت به سایر استان‌ها انجام داد تا دیگران این استان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

وی ادامه داد: امنیت سرمایه‌گذاری در این استان بسیار بالاست و به دنبال ارتقای هرچه بیشتر آن در راستای تسریع در کارها و کاهش سلیقه‌ها در بهبود فضای کسب و کار هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون سرمایه گذاران بسیار خوبی تمایل به سرمایه‌گذاری در استان دارند و بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری آنان مهیاست.

خادمی با بیان این‌که این استان در برخی از حوزه‌ها دارای عقب ماندگی تاریخی است، عنوان کرد: در برخی بخش‌ها این استان دیرتر از سایر استان‌ها کارش را آغاز کرد اما در حوزه‌های جدید همچون فناوری اطلاعات، فعالیتش با دیگر استان‌ها شروع شد و دلیلی برای عقب ماندگی در این بخش وجود ندارد.

تنها استانی که پارک علم و فناوری ندارد

وی اظهار کرد: این استان تنها استان در کشور است که پارک علم و فن آوری ندارد و در این زمینه عقب مانده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد توسعه شرکت‌های دانش بنیان، بهبود کمی و کیفی دانشگاه‌های استان و توسعه فناوری اطلاعات را از جمله برنامه‌های در دست اقدام عنوان کرد.

خادمی هم‌چنین به توسعه امنیت غذایی در استان اشاره و اظهار کرد: در برخی حوزه‌ها در این زمینه وضع استان مطلوب است و جزو صادرکنندگان به شمار می‌رود که از آن جمله می‌توان به گوشت قرمز و میوه‌ها اشاره کرد.

وی توسعه محصولات ارگانیک را از دیگر برنامه‌ها در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: در برنامه چهار ساله توسعه استان، جهادکشاورزی موظف شده که در برخی مناطق اقدام به تولید محصولات ارگانیک کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد حمایت از تولید داخلی، پیگیری طرح‌های راکد، توسعه صادرات، ایجاد منطقه اقتصادی در گچساران، توسعه گردشگری و رشد ورود گردشگران داخلی و خارجی را از دیگر برنامه‌ها در استان عنوان کرد.

خادمی با اشاره به قابلیت‌های استان در بخش گردشگری اضافه کرد: شهرستان‌های بویراحمد و دنا بهترین نقطه آب و هوایی در جنوب و جنوب غربی کشور هستند و می‌توانند نیازهای گردشگری استان‌های جنوبی و گرمسیری را مرتفع کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.