دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۸

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت به شدت نیازمند همکاری با پلیس آگاهی هستیم و این همکاری بخصوص…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت به شدت نیازمند همکاری با پلیس آگاهی هستیم و این همکاری بخصوص در حوزه دارو و تجهیزات بیشتر حس می‌شود تا بتوانیم جلوی ورود دارو از مبادی غیرقانونی را بگیریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در جلسه مشترک وزارت بهداشت و پلیس که صبح امروز در خصوص مدیریت پیشگیری از جرائم در حوزه پزشکی و قاچاق دارو در وزارت بهداشت تشکیل شد، با اشاره به این که ثمره تلاش‌های نیروهای انتظامی، امروز امنیت را برای کشور فراهم کرده است، گفت: دستگاهی مثل وزارت بهداشت که مسئولیت تامین سلامت و آرامش مردم را به عهده دارد، در انجام ماموریت‌هایش قطعا به کمک پلیس نیازمند است.

وی با اشاره به این که در بحث قاچاق دارو ضرورت این همکاری‌ها بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: در حال حاضر داروهای روانگردان، مواد مخدر و افیونی بلای دائمی و روزافزون در بین مردم شده و زمینه بروز بسیاری از بیماری‌ها بخصوص ایدز را در جامعه فراهم می‌کند.

وزیر بهداشت با تاکید بر افزایش برخوردهای قانونی با منابع قاچاق دارو و افزایش پیگیری‌ها در این حوزه، افزود: قاچاق دارو علل زیادی دارد و تا به حال در این حوزه پیشگیری‌های لازم صورت نگرفته و این در حالی است که هرچقدر دارو گرانتر باشد، احتمال قاچاق آن بیشتر می‌شود.

ارائه آموزش‌های لازم به نیروهای انتظامی برای تشخیص هویت بیماران روانی
دکتر هاشمی همچنین در زمینه افزایش آمار بیماری‌های روانی در جامعه گفت: در کل کشور حداقل نیازمند 40 هزار تخت بیماران روانی هستیم در حالی که حداکثر 10 هزار تخت در شرایط نه چندان استاندارد در بیمارستان‌های کشور موجود هستند. ضمن این که خیلی از این بیماران نیز در شرایط بسیار نامناسب توسط خانواده‌ها در منازل نگهداری می شوند.

به گفته وزیر بهداشت امید ما در زمینه افزایش تخت های روانی در بیمارستان ها به خیرین و نیکوکاران است ضمن این آمادگی‌های لازم را جهت ارائه آموزش های لازم به نیروهای انتظامی برای تشخیص هویت بیماران روانی داریم.

دکتر هاشمی در ادامه افزود: وزارت بهداشت آمادگی دارد تا در زمینه آزمایش‌های پیش از ازدواج و انجام تشخیص‌های دقیق‌تر و سریع تر بیماری‌ها در این حوزه، کارگروه مشترکی را با نیروی انتظامی تشکیل دهد.

طرح تحول سلامت نیازمند همکاری نیروی انتظامی است
وزیر بهداشت با تاکید بر این که در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت به شدت نیازمند همکاری با نیروی انتظامی هستیم، گفت: این همکاری بخصوص در حوزه دارو و تجهیزات بیشتر حس می شود تا بتوانیم جلوی ورود دارو از مبادی غیرقانونی را بگیریم.

وی اظهار امیدواری کرد تا همکاری‌های وزارت بهداشت با مسئولان نیروی انتظامی بیش از گذشته در راستای سالم سازی جامعه و ایجاد امنیت مردم باشد.

افزایش امنیت در جامعه همکاری‌های همه جانبه را می‌طلبد
در این جلسه سردار سیدحسن بتولی، رییس پلیس آگاهی نیز با بیان این که وضعیت امنیت فعلی جامعه نه تنها در منطقه بلکه در دنیا نمره خوبی دارد، گفت: ولی در مجموع افزایش امنیت در جامعه همکاری های همه جانبه را می طلبد و نیروی انتظامی نمی تواند به تنهایی با برخوردهای فیزیکی این امنیت را به طور کامل برقرار کند.

وی با توجه به نقش سازمان‌های دولتی در ایجاد هر چه بیشتر امنیت در جامعه افزود: همگی باید بتوانیم رسالت تامین امنیت که یک وظیفه حکومتی است را ایفا کنیم.

گفتنی است، در این جلسه جرائم مرتبط با مراکز درمانی، جرائم مرتبط با حوزه دارو و نحوه خدمات رسانی به جامعه پزشکی در بعد امنیتی از اهم محورهای مشترک گفتگو و همکاری بین وزارت بهداشت و پلیس آگاهی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.