جمعه، ۲۸ آبان ۹۵ - ۱۱:۰۹
گران ترین ساعت مچی دنیا

کمپانی Patek Philippe گران ترین ساعت مچی دنیا را در حالی معرفی کرده که این ساعت از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده…

کمپانی Patek Philippe گران ترین ساعت مچی دنیا را در حالی معرفی کرده که این ساعت از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده و با فروش ۱۱ میلیون دلاری لقب گران ترین ساعت دنیا را به خود اختصاص داده است. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با  میهن پست همراه باشید .در ابتدای این هفته کمپانی معروف Patek Philippe ساعتی به شماره مدل ۱۵۱۸ را به مزایده گذاشت ۱۳ دقیقه از شروع مزایده گذشته بود که شخصی پیشنهاد ۱۱ میلیون دلاری داد و ساعت را خریداری کرد. این مزایده در شهر ژنو و با همکاری بکس اند روسو برگزار شد که در آن گران ترین ساعت مچی دنیا معامله شد .

به جز این خریدار، ۸ نفر دیگر نیز قیمت های نجومی برای رسیدن به این ساعت پیشنهاد دادند مزایده ادامه داشت تا اینکه دو نفر که بالاترین قیمت ها را پیشنهاد داده بودند همچنان قیمت های بیشتری برای سبقت گرفتن از هم ارائه می دادند. در این جدال تنگاتنگ در نهایت یکی از دو نفر کوتاه آمد و با سکوتش پیشنهاد شخص دیگری برنده شد.

پَتِک فیلیپ به شماره مدل ۱۵۱۸، در سال ۱۹۴۳ میلادی ساخته شده و امکاناتی همانند سیستم سنجش مسافت دارد. این ساعت برای مجموعه داران بسیار ارزشمند بوده و می تواند به جذب مشتری کمک کند. دلیل آن هم به تولید بسیار کم این ساعت هاست بطوریکه تنها تعداد ۴ عدد از این ساعت تاکنون ساخته شده است مسلماً هر مجموعه ای که بتواند یکی از این ساعت ها را داشته باشد زبان زد عام و خاص خواهد شد.

نکته جالب اینجاست که تا قبل از این مدل، گران قیمت ترین ساعت مچی فروخته شده در دنیا، باز هم به شرکت سوئیسی پَتِک فیلیپ و مدل ۵۰۱۶ آن تعلق داشته که سال پیش با قیمت ۷٫۳ میلیون دلار به فروش رسید.

شرکت سوئیسی پتک فویلیپ یکی از معروف ترین کمپانی های تولید کننده ساعت های لوکس و البته گران قیمت است که به دلیل تولید محصولات درجه یک به «پادشاه ساعت ها» شناخته می شود. پتک فیلیپ (Patek Philipe) در سال ۱۸۵۲ میلادی در سوییس تاسیس گردید. این برند به تولید پیچیده ترین ساعت های مچی مکانیکی در جهان می پردازد. همچنین این کمپانی به عنوان پیشتاز در صنعت تولید ساعت های مچی شناخته می شود که اختراع کرونوگراف به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای این برند به شمار می رود.

با هم در میهن پست تصاویری از گران ترین ساعت مچی دنیا را تماشا می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *