چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرضا زارعیˈ روز چهارشنبه که برای بررسی ساماندهی و رسیدگی کمپ های ارتفاعات قله دماوند وسالن تخصصی سنگنوردی آمل…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرضا زارعیˈ روز چهارشنبه که برای بررسی ساماندهی و رسیدگی کمپ های ارتفاعات قله دماوند وسالن تخصصی سنگنوردی آمل به این شهرستان سفر کرده بود، در محل فرمانداری آمل گفت: هم اکنون در منطقه ˈپرنˈ در ارتفاع حدود 200متری قله دماوند حدود دوهزار متر زمین از سوی منابع طبیعی برای ساخت کمپ واستراحتگاه کوهنوردان واگذار شده و این فدراسیون بزودی نسبت به حصار بندی وتعیین تکلیف ساختمان آن اقدام خواهد کرد.

وی افزود: تکمیل پناهگاه سوم کوهنوردان در نزدیکی قله دماوند نیاز به اعتبار دارد و این فدراسیون درخواست تامین آن را از وزارت ورزش انجام داده است .

رییس فدراسیون کوهنوردی، دغدغه های موجود مسئولان شهرستان آمل از اقدام بدون هماهنگی گردشگران وکوهنوردان خارجی و داخلی برای صعود به قله دماوند بدون اطلاع آنان را به حق دانست و تصریح کرد: در روزهای آینده در نشست های استانی در تهران واستان مازندران مسئولیت مستقیم ساماندهی ورود وخروج کوهنوردان در بخش لاریجان برای صعود به ارتفاعات این بخش مشخص وتعیین تکیلف خواهد شد.

زراعی اضافه کرد: فدراسیون کوهنوری هم در قبال حوادث احتمالی از جمله سقوط و مفقودشدن کوهنوردان خارجی وداخلی برابر چارچوب تعیین شده نقشی ندارد ومسئولیت تعیین شده برای این فدراسیون فقط آموزش وپیشگیری است.

وی دربخش دیگری به تاخیر چندساله ساخت سالن تخصصی سنگنوردی وصعودهای ورزشی شهرستان آمل در شهرک نبوت این شهرستان اشاره واضافه کرد: ساخت این سالن از محل سفرهای استانی دولت گذشته آغاز شده و پس از گذشت حدود 6سال و صرف چهارمیلیارد و300میلیون ریال فقط حدود 43درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآورشد: برای تکمیل سالن تخصصی کوهنوردی آمل به حدود 5میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.ک/3

ک/7327/402: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.