یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری عصر شنبه در نشست با دانشگاهیان، نخبگان و شرکت های دانش بنیان گلستان که در دانشگاه علوم…

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری عصر شنبه در نشست با دانشگاهیان، نخبگان و شرکت های دانش بنیان گلستان که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور استاندار برگزار شد، افزود: طرح های تجاری سازی که دارید رابرای ما آورده و با کمک هم به سمت جلو حرکت کنیم.

وی ادامه داد: اگر مشکلاتی که در استان وجود دارد را خودتان حل نکنید شخص یا سازمان دیگری نمی تواند حل کند.

ستاری افزود: دنبال تسهیلات یا پولی نباشید تا به شما تعلق بگیرد و مشکلات استان را حل کنید شما خودتان باید بخواهید تا این اتفاق بیافتد.

وی خاطرنشان کرد: اگر جهت گیری تحقیقات و کارهای دانشگاه حل مسایل و مشکلات گلستان نیست سراغ ما را نگیرید.

وی با بیان این که اقتصاد کشور بر پایه رانت استوار است گفت: با این شرایط این سوال پیش می آید که چه نیازی به پژوهش و دانشگاه داریم و تعجب می کنم در این شرایط چرا این مقدار تحصیل کرده می خواهیم تحویل دهیم.

ستاری افزود: باید سعی کنیم خیلی از نظام ها و دیدگاه ها در اقتصاد کشور تغییر کند و دانشگاهی که نتواند مشکلات را حل کند به درد گلستان نمی خورد.

وی با بیان این که ظرفیت های عظیمی که در گلستان وجود دارد باید پوشش داده شود گفت: 4 سال قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را داریم اما به دلیل این که بسیار مدرن است هنوز اجرا نشده است.

ستاری خاطرنشان کرد: ما تازه این راه را شروع کرده ایم و هنوز جای کار زیادی برای جا انداختن آن در نظام کشور داریم و باید  فرهنگ سازی را در استان ها شروع کنیم.

وی در خصوص اهداف بنیاد نخبگان استانی گفت: تمام تلاش این بنیاد باید نگه داشتن نخبگان در استان باشد و آنها را ساماندهی کند و در جهت حل مشکلاتشان بکوشد.

وی ادامه داد: معاونت علمی و فن آوری یک سیستم کوچک و چالاک است و با تلاش و کوشش باید سعی کنیم این سیستم را شکل دهیم.

معاون رییس جمهور با بیان این که محدودیت مالی نداریم و مشکل تفکری داریم اضافه کرد: تمام پروژه های تجاری سازی به شرط ورود به لاین شرکت های دانش بنیان قابل حمایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.