یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۰۹

کمیته امداد استان اردبیل هم‌اکنون 2800 یتیم تحت حمایت دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز زلالی مدیرکل کمیته امداد امام…

کمیته امداد استان اردبیل هم‌اکنون 2800 یتیم تحت حمایت دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز زلالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از کمک 18 میلیارد ریالی حامیان ایتام به ایتام تحت حمایت خود دراین استان در سال جاری خبر داد و افزود: هم‌اکنون 2800 یتیم تحت حمایت این نهاد قرار دارند و بیش از 14 هزار حامی با مساعدت‌های عاطفی، نقدی و جنسی خود این تعداد یتیم را تحت تکفل خود قرار داده و از آنها حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اولویت‌دارترین برنامه‌های حمایتی در حوزه اکرام ایتام رسیدگی به امور فرهنگی ایتام و خانواده‌های آنها است، اضافه کرد: فعالیت‌های فرهنگی، تدابیر فرهنگی و نگرش فرهنگی از جمله اموری است که همواره باید جزء برنامه‌های حوزه‌های تخصصی این نهاد به ویژه طرح اکرام قرار بگیرد.

زلالی با یادآوری اینکه حفظ عزت و کرامت انسانی ایتام و خانواده‌های نیازمند زمانی به اوج می‌رسد که بتوانیم آنها را به سمت کار و تلاش سوق دهیم، خاطرنشان کرد: فرهنگ صحیح کار و کارآفرینی را باید از همان دوران کودکی باید به ایتام تحت حمایت آموزش دهیم تا زمینه توانمندی در آنها به مرور زمان رشد پیدا کرده و در آینده فردی اثرگذار در جامعه تلقی شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *