پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۵

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره)،حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم جشن…

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره)،حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم جشن رمضان، با بیان اینکه ماه رمضان ماه خودسازی و نزدیکی به خداوند و هر لحظه از ماه مبارک رمضان درس است، افزود: برای ورود به این ماه، پیامبر اکرم(ص) دارا بودن دو شرط را لازم می داند که یکی نیت خالص و صادق و دیگری قلب طاهر و پاک است.
 
وی ماه رمضان را تمرینی برای دوست داشتن دیگران عنوان کرد و گفت: در این ماه با کاهش جرائم، فزونی محبت ها و تغییر در نوع گفتار و رفتار افراد مواجه می شویم که تمامی این موارد نشات گرفته از نورانیت دلها در این ماه است.
 
انواری با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب دلها بوده است، ادامه داد: در کمیته امداد امام(ره) نیز بدنبال توسعه فرهنگ احسان و دگردوستی و فرهنگ سبقت در خیرات هستیم و جشن رمضان نیز مظهر این فرهنگ نوعدوستی و تکافل اجتماعی است.
 
وی با بیان اینکه در ارتباط با نیازمندان دو رویکرد تکریم و ترحم وجود دارد، خاطر نشان کرد: در اسلام تکریم ایتام مورد تاکید قرار گرفته که برهمین اساس در کمیته امداد نگاه به نیازمندان تکریمی و در جهت ارتقا و حفظ کرامت و عزت و شکوفایی استعداد ها و استفاده از ظرفیت های بالقوه آنان است.
 
عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به رویکرد این نهاد در توانمندسازی افراد نیازمند از طریق شکوفایی استعداهای آنان و ظهور آن در صحنه کارآفرینی تصریح کرد، نمونه عرضه محصولات تولیدی مددجویان در بازارچه جشن رمضان و خودکفایی 120 هزار خانوار مورد حمایت در سال جاری نیز نمادی از این توانمندی افراد مورد حمایت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.