چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۱۱

امان الله حسین پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه برای…

امان الله حسین پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه برای اجرای طرح های اشتغالزا در اختیار مددجویان این نهاد قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: با موافقت کمیته امداد کشور، در صورتی که استان خراسان شمالی بتواند این اعتبار را تا پایان آذرماه امسال جذب کند؛ بار دیگر به همین میزان اعتبار دریافت خواهد کرد.

حسین پور افزود: اکنون 13 هزار طرح اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد استان در دست بررسی است و چهار هزار طرح آماده ارایه به بانک ها برای دریافت تسهیلات است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با قدردانی از مساعدت بانک های دولتی استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزا به مددجویان گفت: این نهاد سال گذشته با ارایه 17 هزار طرح اشتغالزا برای مددجویان رتبه نخست را در این بخش در بین 31 استان کشور کسب کرد.

وی افزود: با همکاری بانک ها پیش بینی می شود امسال نیز این نهاد بتواند رتبه اول کشور را در اشتغال مددجویان کسب کند که این اقدامات برای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان صورت می گیرد.

حسین پور میزان مطالبات معوقه بانک ها از طرح های اشتغالزای مددجویان این استان را 13 میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تاکنون 11 میلیارد ریال از این مطالبات معوقه از مددجویان دریافت و به حساب بانک های عامل واریز شده است.

در استان 867 هزار نفری خراسان شمالی حدود 120 هزار نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردارند. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.