دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۲

مرتضی موصلی روز یکشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم در گفت وگو با ایرنا افزود: این…

مرتضی موصلی روز یکشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم در گفت وگو با ایرنا افزود: این کمیته در سال جاری تلاش خواهد کرد با توسعه مشاغل خرد متناسب با شرایط فیزیکی افراد خانواده های تحت حمایت، بخصوص در مناطقی مانند جزیره قشم، آنها را توانمند کند.

وی درباره افزایش سطح مهارت این افراد هم در قشم گفت: امسال در کنار توسعه فعالیت های علمی و فرهنگی در قالب انعقاد تفاهم نامه با فرمانداری و منطقه آزاد قشم، نسبت به افزایش سطح مهارت افراد خانواده های تحت حمایت کمیته امداد شهرستان قشم اقدام خواهد شد.

به گفته وی مساعدت در زمینه تامین مسکن این خانواده ها با بهره گیری از ظرفیت خیرین و توسعه مراکز و شبکه های نیکوکاری از دیگر برنامه های در دست اقدام این کمیته در سال جاری است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان در بخش دیگری از این گفت و گو از اختصاص 380میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی برای اشتغال به این کمیته در سال جاری خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از این اعتبار که در مقایسه با سال گذشته از رشد خوبی برخوردار است، متناسب با جمعیت شهرستان قشم به این شهرستان اختصاص می یابد.

موصلی با ستایش از همکاری و حمایت خیرین شهرستان قشم از برنامه های این کمیته بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت این خیرین و همچنین منطقه آزاد قشم تاکید کرد و گفت: متناسب با این ظرفیت ها، امسال اعتبارات کمیته امداد این شهرستان افزون بر 15درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی و آموزشی کارکنان کمیته امداد استان هرمزگان همزمان با میلاد حضرت علی(ع) به مدت چهار روز در قشم با هدف افزایش نشاط اجتماعی در بین این کارکنان برای ارائه خدمات هرچه بهتر به خانواده های تحت حمایت، خبر داد.

دراین ایین با تقدیر از علی واحدی و موسی صیادی رییس و سرپرست قبلی کمیته امداد شهرستان قشم، غلامرضا غلامی به عنوان رییس جدید این کمیته امداد قشم معرفی شد.ک/3

1871/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *