سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۹:۴۰

سلامت نیوز: مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از تشکیل کمیته فنی بازنگری مصرف روغن پالم…

سلامت نیوز: مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از تشکیل کمیته فنی بازنگری مصرف روغن پالم در فراورده های غذایی بویژه مواد لبنی خبر داد.

«هدایت حسینی» در گفت وگو با ایرنا افزود: این کمیته در راستای دستور صریح دکتر «سیدحسن هاشمی» وزیر بهداشت در مورد مصرف بیش از اندازه روغن پالم در فراورده های غذایی بویژه لبنیات تشکیل شده است.

وی گفت: این کمیته با هدف محدود کردن بیش از پیش استفاده از روغن پالم در فراورده های غذایی بویژه مواد لبنی تشکیل شده است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ادامه داد: این کمیته هر هفته دو تا سه بار جلسه مستمر خواهد داشت و ماه آینده گزارش کاملی برای ارائه به وزیر بهداشت و اطلاع رسانی به مردم ارائه می کند.

حسینی یادآور شد: روز گذشته(دوشنبه) اولین جلسه این کمیته تشکیل شد و امیدواریم این کمیته بتواند گزارش کاملی درمورد کاهش مصرف بیش از اندازه روغن پالم در فراورده های غذایی و لبنی تهیه و ارائه کند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو افزود: این کمیته با حضور اساتید، متخصصان تغذیه و مدیران سازمان غذا و دارو با موضوع بازنگری مصرف روغن پالم تشکیل جلسه می دهد.

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت روز گذشته(دوشنبه) وجود بیش از اندازه روغن پالم در فراورده های غذایی را تایید کرد و گفت: مصرف کنندگان روغن پالم در شیر و ماست از بدترین نوع چربی صنعتی استفاده کرده اند، به همین دلیل بزودی اسامی آنها اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *