سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

عوامل زیادی باعث خشکی پوست می شوند که از جمله انهامی توان به استحمام زیاد و طولانی، استفاده از شوینده و آب‌داغ برای…

dry skin face کم آبی بدن علت اصلی خشکی پوست نیست

عوامل زیادی باعث خشکی پوست می شوند که از جمله انهامی توان به استحمام زیاد و طولانی، استفاده از شوینده و آب‌داغ برای شستشوی بدن، قرار گرفتن در مسیر باد و هوای گرم اشاره کرد

استادیار پوست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کم‌آبی بدن مگر در شرایط بحرانی خاص تاثیر چندانی در خشک شدن پوست ندارد.

احمدرضا طاهری در گفت‌وگو با مجله پزشکی دکتر سلام، منطقه خراسان، با بیان اینکه خشکی پوست به دلیل حساسیت یا عوامل اکتسابی مانند کهولت سن اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: استحمام زیاد و طولانی، استفاده از شوینده و آب‌داغ برای شستشوی بدن، قرار گرفتن در مسیر باد و هوای گرم از جمله عواملی است که موجب خشکی پوست می‌شود.

وی با بیان اینکه استحمام زیاد و طولانی موجب از بین رفتن چربی پوست و در نهایت بروز خشکی در آن می‌شود، اظهار کرد: بهتراست افراد برای استحمام فقط هفته‌ای یک‌بار از شوینده ملایم برای بدن استفاده و سپس بدن را با مرطوب‌کننده چرب کنند؛ برای برطرف شدن خشکی لب نیز استفاده از مرطوب‌کننده توصیه می‌شود.

طاهری با اشاره به اینکه ساعد دست و ساق ‌پا معمولا دچار خشکی پوست می‌شوند، تصریح کرد: استفاده از لوسیون بدن پس از استحمام یا روغن زیتون، بادام و وازلین از خشکی پوست بدن جلوگیری می‌کند.

این متخصص پوست با تاکید بر اینکه خشکی پوست در ماه مبارک رمضان ارتباط چندانی با کمبود آب بدن ندارد، توصیه کرد: افراد برای جلوگیری از کم‌آبی بدن در طول روز باید در فاصله میان افطار تا سحر ۱۰ لیوان آب بنوشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.