یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

ˈامیر ساکتˈ روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه محل دفن زباله های شهرستان از لحاظ زیست محیطی مشکلاتی برای…

ˈامیر ساکتˈ روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه محل دفن زباله های شهرستان از لحاظ زیست محیطی مشکلاتی برای مردممنطقه دارد افزود: شهرداری بروجرد باید هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل مالکیت محل جمع آوری زباله ها و اعمال برنامه مدیریتی برای ساماندهی این محل اقدام کند.

وی اضافه کرد: دود ناشی از سوزاندن زباله ها و همچنین نفوذ شیرابه زباله ها به سفره زیر زمینی سلامت شهروندان و سلامت محیط زیست را به خطر می اندازد.

ساکت روند جمع آوری و دفن پسماندهای بیمارستانی در بروجرد را نامناسب دانست و افزود: کار حمل پسماندهای بیمارستانی و عفونی برخی مراکز درمانی در بروجرد، مدت زمان زیادی طول می کشد و در برخی موارد این پسماندها توسط افراد زباله گرد و یا جانوران موذی در محیط پراکنده و موجب بروز مشکلاتی در زمینه حفظ و تامین سلامت عمومی می شوند.

وی استفاده از نیروهای محلی در مدیریت محل دفن زباله های شهری و کنترل ورودی و خروجی محل دفن را عاملی برای جلوگیری از ورود افراد سودجو و عدم سوزاندن زباله ها دانست.

وی با اشاره به تولید روزانه 150 الی 180 تن زباله در شهر بروجرد افزود: شهرداری باید هر چه سریعتر طرح تفکیک زباله از مبدا را انجام دهد تا حجم زباله ها و هزینه ها کاهش یابد که اجرای این طرح نیز نیازمند مشارکت مردم، آموزش و فراهم کردن زیر ساختها می باشد.

7189/542

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.