دوشنبه، ۲۲ دی ۹۳ - ۰۸:۴۳

به گزارش میهن پست – اسمارت‌بندها شاید قابلیت ارائه دقیقی از میزان کالری یک ماده غذایی داشته باشند، اما شما قادر به خوردن…

به گزارش میهن پست – اسمارت‌بندها شاید قابلیت ارائه دقیقی از میزان کالری یک ماده غذایی داشته باشند، اما شما قادر به خوردن ماده غذایی به وسیله اسمارت‌بند نیستید! اما کمپانی MarkOne اعتقاد دارد که توانسته هم اندازه‌گیری و هم قابلیت ذخیره مواد غذایی را در یک لیوان به نام Vessyl جمع کند. پس واژه «هوشمند» را به این لیوان اضافه می‌کنیم و از این پس منتظر ورود لیوان‌های هوشمند مانند کلی ابزار هوشمند دیگر نیز باشید.

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

Vessyl لیوانی است که قادر است نوع، میزان ارزش غذایی، قند، چربی و کافئین مایع درون خود را اعلام نماید. اطلاعات دریافتی سپس در بدنه خود لیوان یا بر روی اپلیکیشن iOS ای که برای آن ساخته شده نمایش داده می‌شود.هدف از این اختراع، محاسبه دقیق مقدار کالری دریافتی و کافئین مصرفی شما در طول روز است.

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

Vessyl همچنین دارای یک ابزار سنجش ویژه برای تعیین سطح آب بدن است که Pryme نام داشته و با بررسی نوشیدنی موجود در فنجان، شما را از مفید بودن یا نبودن آن جهت تأمین آب بدن آگاه می سازد.البته هنوز مشخص نیست که این محصول توانایی تشخیص و شناسایی چه تعداد نوشیدنی را دارد.

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

کنترل رژیم غذایی با لیوان هوشمند

بدنه داخلی این لیوان هوشمند به نحوی ساخته شده که مواد به آن نمی‌چسبد و همینطور روی سر آن نیز یک سرپوش جلوگیری کننده از ریزش قرار داده شده است. کافی است آن را برای ۱ ساعت شارژ کنید و پس از آن بین ۵ تا ۷ روز به راحتی استفاده کنید.

قیمت پیش فروش این دستگاه ( لیوان هم شد دستگاه ! ) حدود ۹۹ دلار اعلام شده و از بهار ۲۰۱۵ راهی بازار خواهد شد. احتمالا افرادی که وسواس شدیدی بر روی کنترل وضعیت بدن خود دارند، به این لیوان نیاز مبرمی خواهند داشت!

منبع : technabob   ترجمه:gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *