کنترل قند با روش غیر تهاجمی با امواج مایکروویو

کنترل قند با روش غیر تهاجمی امواج مایکروویو

بیماران دیابتی باید روزانه ۶ یا ۷ بار میزان قند خون خود را اندازه گیری نمایند . اما اندازه گیری قند خون کمی درد آور و دردساز است . حالا یک دستگاه جدید برای بیماران دیابتی ساخته شده که با امواج  مایکروویو کار می کند و بیماران می توانند  بدون کوچک ترین دردی میزان قند خون  را اندازه گیری کنند . برای توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

برای اندازه گیری میزان قند خون یک روش تهاجمی معمول وجود دارد که در آن بیمار باید یک سوزن مخصوص را روی سطح پوست خود فرو کند تا یک قطره خون از پوست خارج شود سپس قطره خون وارد دستگاه شده و میزان قند موجود در آن مشخص می شود. همانطور که مشخص است این روش برای بیماران تا حدی دردآور و البته دارای عوارض است .

اگر فردی قند خون داشته باشد و به دلایل مختلفی دست از چک کردن میزان قند خون خود بردارید و درمان را رها کند مکن است ادامه‌ی این روند به کوری، حملات قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، و … منجر شود.

کنترل قند با روش غیر تهاجمی با امواج مایکروویو

در این میان محققان دانشگاه کاردیف انگلستان توانسته اند به روشی غیر تهاجمی برای اندازه گیری میزان قند خون دست یابند . با این روش جدید زندگی افراد دیابتی بسیار راحت تر از قبل خواهد شد.

در این روش امواج مایکروویو از روی سطح پوست وارد بدن می شوند و میزان قند خون بیمار را با الگوریتم خاصی اندازه گیری می کنند به همین سادگی بیمار می تواند بدون کوچکترین دردی از میزان قند خودش باخبر شود . امواج مورد استفاده در این دستگاه تا ۱۰۰۰ برابر ضعیف شده هستند و هیچ گونه آثار مخربی ندارند.

جالب اینجاست که این اطلاعات را می توان روی گوشی هوشمند یا کامپیوتر بیمار ارسال کرد و این نکته  در موارد اضطراری بسیار کار آمد است چرا که  می توان اطلاعات را  خیلی سریع در اختیار دکتر قرار داد .

جالب است بدانید که این دستگاه در آزمایش‌های اولیه خود بر روی ۵۰ بیمار در حال تست است و طبق گفته تیم سازنده دستگاه تا پنج سال دیگر وارد بازار خواهد شد .

منبع    cardiff

10 دیدگاه

  1. عالیه پدر من همیشه سرانگشتاشون میسوزه بخاطر سوزن

  2. نمیشه زودتر بیاد تو بازار

  3. اون امواج ضرر ندارن؟

  4. خیلی دیر وارد بازار میشه

  5. خیلی خوبه این مدل

  6. سوزن بهتر از اشعه اس

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*